Рада Європи надасть Україні 2,9 млн євро на реформу кримінальної юстиції

Середа 25 листопада 2015 13:00
Рада Європи надасть Україні 2,9 млн євро на реформу кримінальної юстиції
Фото: заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе

Проект, що передбачає надання безкоштовної юридичної допомоги, розраховано на 42 місяці

Рада Європи виділить Україні 2,9 млн євро на реформу кримінальної юстиції в системі прокуратури та юридичної допомоги. Про це повідомив під час прес-конференції директор з прав людини Ради Європи та спеціальний радник генерального секретаря Ради Європи щодо України Крістос Джакомопулос, передає кореспондент РБК-Україна.

"Проект має посприяти у розробці підзаконних актів, які стосуватимуться роботи прокуратури та функціонування системи безоплатної правової допомоги, щоб з'явилися нові механізми в управлінні і менеджменті в цих установах і належний розподіл роботи і функцій, а також електронне діловодство і електронний обіг документів, нові інструкції, нові стандарти для того, щоб стало менше бюрократії", - сказав Джакомопулос.

Водночас заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе зазначив, що проект, зокрема, допоможе оптимізувати організаційні процеси у прокуратурі.

"У першу чергу, одна із поблем реформування прокуратури - це неправильна організація самої системи, організаційні процеси. Ми повинні разом з новим конкурсом перейти на новий рівень і стандарти роботи. Ми маємо оптимізувати саму структуру, забрати совкові залишки у прокуратурі, щоб прокуратура України відрізнялася від прокуратури Росії, Казахстану, не в образу іншим країнам, Білорусі і т.д., тобто пострадянської спадщини. Для цього потрібен чіткий аналіз цих виробничих і організаційних процесів і хірургічне видалення таких заковик, які заважають і самому прокурору, і нашим громадянам, і самій реформі", - заявив Сакварелідзе.

Також, за його словами, планується громадські приймальні прокуратури перетворити на сервіс-центри. "Ми хочемо переробити наші громадські приймальні в сучасні, так би мовити, сервіс-центри, прийомні, де потерпілого, свідка і громадянина, що приходить зі своїми проблемами, зустрічатимуть не прокурор, а спеціально навчені люди із психологічною, можливо, освітою, які конкретно координують їх проблеми вже з конкретними прокурорами та слідчими", - додав заступник генпрокурора.

Разом з тим директор Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги Андрій Вишневський зазначив, що проект, зокрема, допоможе реформувати нинішню модель надання безоплатної правової допомоги.

"Така модель, на жаль, не дозволяє на сьогоднішній день забезпечити 100% доступність юридичної допомоги всім нужденним у кримінальному процесі та 100% якість такої допомоги. Саме тому ми плануємо розпочати пілотування так званих Public defender офісів, офісів громадських захисників, у яких захисники будуть працювати на постійній основі", - сказав Вишневський.

Як повідомляє прес-служба офісу Ради Європи в Україні, проект вартістю 2,9 млн євро розраховано на 42 місяці, починаючи з 1 вересня 2015 року.

Нагадаємо, раніше Сакварелідзе заявив про необхідність вдвічі збільшити фінансування прокуратури.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся