Надмірна лібералізація авіаринку губить національних авіаперевізників, - експерт

П'ятниця 08 серпня 2014 15:01

Відсутність держпідтримки вітчизняних авіакомпаній призводить до монополізації авіаринку іноземними компаніями. Таку думку висловив експерт авіагалузі, головний редактор Авіаційного Порталу Богдан Долинце, аналізуючи східно-європейський досвід.

Так, на думку експерта, надмірна лібералізація польського авіаринку призвела до скорочення частки вітчизняного перевізника більш ніж на 40%.

"Приклад - Польща. Країна, економічні показники якої ставлять у приклад лідерам Євросоюзу - навіть після кризи 2008 року ВВП Польщі демонструє позитивну динаміку. І, тим не менш, допущені помилки в надмірної лібералізації авіаринку призвели до того, що польський LOT хоч і залишається лідером у сфері авіаперевезень в Польщі, але його частка на місцевому ринку скоротилася до менш ніж 30% з 60-70%. Тобто, на статус флагманського перевізника LOT, при всій повазі до нього, вже не тенет", - зазначає Долинце.

Експерт також підкреслив, що доцільність підтримки національного авіаперевізника сьогодні не може викликати сумнівів, наводячи приклади ряду національних європейських компаній, які припинили своє існування.

"Через відсутність держпідтримки в різний час припинили існування болгарський Balkan, Estonian Air, угорський Malev", - коментує Долинце.

Нагадаємо, що раніше Державіаслужба виступила з ініціативою посилити правила видачі призначень на виконання авіарейсів.

Відповідні пропозиції міститься в проекті наказу відомства. Однак ряд авіаперевізників піддали критиці проект.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся