ru ua

Колишній спікер ВР Олександр Мороз упевнений, що потрібно терміново вносити зміни до Конституції

В Україні необхідно провести народний референдум і прийняти новий текст Основного закону - Конституції, заявив екс-спікер Верховної Ради Олександр Мороз.

В Україні необхідно провести народний референдум і прийняти новий текст Основного закону - Конституції, заявив екс-спікер Верховної Ради Олександр Мороз.

Ця нова редакція Конституції України має стати Конституцією громадянського примирення і єдності, вона повинна посилити демократизацію держави і зменшити корупційність влади», - сказав він.

На думку Мороза, нова редакція Конституції має оформити зміни державного устрою в бік парламентсько-президентської форми правління .

«Треба дати більше повноважень регіонам, ліквідувати обласні та районні адміністрації, а замість них створити виконкоми обласних рад», - зазначив колишній спікер Ради.

У зв'язку з цим, Мороз закликав підтримати громадянську акцію «За народну Конституцію», щоб шляхом народного референдуму у вересні прийняти новий текст Конституції.

Екс-спікер парламенту повідомив, що в середу готується прес-конференція, на якій учасники робочої групи оголосять план роботи, а в суботу, 31 травня, в Києві пройде Форум, в якому візьмуть участь понад 2 тис. осіб з усіх регіонів України.

«Ми постараємося створити умови для максимально широкого обговорення проекту нової Конституції України. Це не проект однієї партії. Проект відкритий для всіх політичних і громадських організацій, яким не байдуже єдність України, мир і порядок», - резюмував Олександр Мороз.