ru ua

Колишній виконавчий директор Apple хоче придбати BlackBerry

Колишній виконавчий директор компанії Apple Джон Скаллі розглядає можливість спільного з партнерами придбання виробника смартфонів BlackBerry, пише канадська газета The Globe and Mail.

Скаллі відмовився прокоментувати цю інформацію, однак зазначив, що вже довгий час є шанувальником і користувачем продукції BlackBerry.

Раніше бізнесмен зазначав, що хто б не став власником цієї технологічної компанії, він повинен бути дуже досвідченим менеджером, щоб привести BlackBerry до успіху.

За його словами, у компанії закладений величезний потенціал зростання, але без умілих керівників, які мають досвід саме в цьому напрямку бізнесу, а також без стратегічного плану, реалізувати потенціал буде вкрай складно".

Відзначимо, що раніше в числі претендентів на BlackBerry називався цілий ряд інвесторів і бізнесменів. На початку жовтня повідомлялося, що співзасновники BlackBerry Майк Лазарідіс і Дуглас Фреджин розглядають пропозицію про покупку переживає кризу виробника смартфонів. Якщо угода буде завершена, Лазарідіс стане головою ради директорів, а Фреджин буде призначений директором компанії.

Крім того, наприкінці вересня повідомлялося, що керівництво BlackBerry погодилося продати активи компанії групі інвесторів, очолюваної Fairfax Financial Holdings за 4,7 млрд дол. Кількома днями раніше BlackBerry оголосила про майбутнє звільнення більше третини співробітників (до 4,5 тис. осіб) по всьому світу у зв'язку з фінансовими труднощами.

Між тим до цього повідомлялося, що BlackBerry може стати приватною. Джерела, близькі до керівництва компанії, відзначали, що рада директорів все частіше приходить до думки про ту міру, яка дасть невелику перепочинок і дозволить вирішити проблеми компанії.

У січні компанія в один день провела ребрендинг і представила публіці свій новий продукт - BlackBerry 10. Тоді ж оголосили про перейменування компанії RIM (Research in Motion) в BlackBerry. Пізніше - в травні - BlackBerry представила дешевшу версію смартфона BlackBerry Q10 - BlackBerry Q5, призначену для споживачів в країнах, що розвиваються.

BlackBerry, чиї телефони з фізичною клавіатурою отримали широку популярність на початку 2000-х рр., останнім часом відчувала жорсткий тиск з боку виробників смартфонів з сенсорним екраном в першу чергу Apple і Samsung.

Відзначимо, що Компанія BlackBerry (раніше - RIM) була створена в Канаді в 1984р. Довгий час вона займалася технічними розробками в галузі телекомунікації. В 1990-е RIM почала розробляти пейджери, а в 2002 р. створила перший смартфон.