Британія дозволить мігрантам із ЄС залишитися у країні попри Brexit

НовиниПолітика    08.10.2016 - 19:00
Фото: мігранти з Європи в Британії
Фото: мігранти з Європи в Британії

Однак офіційно кабінет міністрів ще не давав таких гарантій

Громадяни Європейського союзу, які нині проживають у Великобританії, збережуть свій дозвіл на перебування в країні і після виходу Сполученого Королівства з ЄС, так званого Brexit. Про це 8 жовтня повідомила газета The Daily Telegraph із посиланням на неназваних представників уряду, передає DW.

Зазначено, що офіційно, однак, кабінет міністрів ще не давав таких гарантій.

За даними газети, міністерство внутрішніх справ Великобританії виявило, що на час очікуваного розриву зв'язків із ЄС на початку 2019 року п'ять із шести мігрантів із Євросоюзу матимуть право на постійний дозвіл на проживання у Сполученому Королівстві.

Поточна кількість переселенців із Євросоюзу у країні складає близько 3,6 мільйона осіб. Прем'єрка Тереза Мей раніше заявляла, що збереження євромігрантів у Великобританії залежить від прав британців, які проживають у ЄС, після Brexit. На її думку, Лондон не повинен "розкривати всі карти" у переговорах із Брюсселем.

Нагадаємо, раніше Мей повідомила, що Великобританія розпочне процедуру виходу зі складу ЄС на початку 2017 року. Вона зазначила, що британський уряд має намір активувати статтю 50 Лісабонського договору і таким чином формально запустити Brexit до кінця березня наступного року.

On Top