Бразилія виступила проти траншу МВФ для Греції

НовиниЕкономіка    09.08.2013 - 18:16
Бразилія закликає Міжнародний валютний фонд (МВФ) переглянути програму фінансової допомоги Греції та іншим кризовим країнам єврозони, зробивши її більш реалістичною.

Бразилія закликає Міжнародний валютний фонд (МВФ) переглянути програму фінансової допомоги Греції та іншим кризовим країнам єврозони, зробивши її більш реалістичною. Про це повідомляє Financial Times.

Як заявив міністр фінансів Бразилії Гвідо Мантега (на фото), фінансова допомога країнам єврозони занадто завищена. Так глава Мінфіну пояснив відмову представника Бразилії у МВФ проголосувати за виділення чергового траншу допомоги для Афін.

"Я вважаю, що програма бюджетної корекції, розроблена Євросоюзом, в цілому є завищеною", - наголосив Мантега.

Заяви Мантеги надійшли після того, як прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас зустрівся із Президентом США Бараком Обамою, щоб обговорити стан справ у країні і можливу допомогу. Після зустрічі Обама похвалив міністра за "сміливі дії" і заявив, що США підтримають Грецію та її громадян, щоб вони змогли "побачити світло в кінці тунелю".

В останній доповіді МВФ висловилося припущення, що Афінам потрібно ще 11 млрд євро, а також додаткові списання боргів країни.
Самарас висловив упевненість, що Греція вийде із кризи з більш сильною економікою. "Ми пройшли через вогонь і воду. Жертви, принесені грецьким народом, величезні, але вони не будуть марні".

Сума чергового траншу складе 2,5 млрд євро. Міжнародний валютний фонд у понеділок вже перерахував 1,72 млрд євро, а загальна сума, отримана Грецією від МВФ, склала 8,24 млрд євро.

Як повідомлялося, Греція у вівторок, 13 серпня, розмістить тримісячні векселі на суму 1 млрд євро з метою рефінансування позик.

Нагадаємо, економіка Греції вже шостий рік перебуває в рецесії. Аналітики очікують, що 2013 р. не стане винятком, і ВВП країни скоротиться ще в середньому на 4,5% на тлі прийнятих урядом антикризових заходів, що передбачають скорочення держвидатків і підвищення податків.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top