ru ua

Бойко і Морнінгстар обговорили питання реформування "Нафтогазу України"

Україна і США обговорили питання реформування "Нафтогазу України", повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості за підсумками третього засідання українсько-американської робочої групи з питань енергетичної безпеки.
Зустріч пройшла 14 жовтня 2011 р. в Києві під головуванням міністра енергетики і вугільної промисловості України Юрія Бойко і спеціального посланця з енергетичних питань в Євразії Держдепартаменту США Річарда Морнінгстара. "Сторони обговорили питання інвестиційного клімату, субсидій і тарифів в енергетичному секторі України, модернізацію інфраструктури, зокрема, газотранспортної системи України, а також структури регуляторних органів. Крім того, учасники засідання обговорили питання реформування НАК "Нафтогаз України", відносини з партнерами (угода про асоціацію між Україною і Євросоюзом, включаючи створення зони вільної торгівлі), стан і перспективи співпраці з американськими компаніями в енергетичній сфері", - говориться в повідомленні. Сторони торкнулися теми обміну інформацією з виконання меморандуму про взаєморозуміння по ресурсам газу з нетрадиційних джерел.
Бойко запросив Морнінгстара до участі в проекті "Український політичний діалог: природний газ та енергетичне майбутнє України" і підсумковій конференції, яка відбудеться в кінці 2011 р. Міністр висловив зацікавленість української сторони в розвитку співпраці з США в ядерному секторі, включаючи підвищення безпеки АЕС, продовження термінів експлуатації існуючих реакторів, співробітництво з питань кваліфікації і постачань ядерного палива, а також створення потужностей для зберігання відпрацьованого палива і продовження реалізації проектів міжнародної програми США з ядерної безпеки.
Морнінгстар запевнив, що США зацікавлені в розвитку співробітництва з Україною. "Ми переконані, що енергетична незалежність України дуже важлива, і хочемо продовжувати співробітництво у цьому напрямку", - сказав спеціальний посланник з енергетичних питань.
14 лютого 2011 р. у Вашингтоні відбулося друге засідання українсько-американської робочої групи з питань енергетичної безпеки. 15 лютого 2011 р. у Вашингтоні Бойко і Морнінгстар підписали меморандум про взаєморозуміння між урядом України та урядом США по ресурсам газу з нетрадиційних джерел.