Боснія і Герцеговина знову позиватиметься в Гаазі проти Сербії

Боснія і Герцеговина знову позиватиметься в Гаазі проти Сербії
Фото: Бакір Ізетбегович ініціює позов до Міжнародного суду ООН

Сербію звинувачують у геноциді під час війни 1992-1995 років

Боснія і Герцеговина має намір подати новий позов до Міжнародного суду ООН у Гаазі проти Сербії за звинуваченням у геноциді під час війни 1992-1995 років. Про це у Сараєво повідомив Бакір Ізетбегович, який представляє босняків у президії (колективний вищий орган виконавчої влади) Боснії і Герцеговини, передає DW.

Зокрема Боснія має намір оскаржити рішення суду в Гаазі від 2007 року, яким Сербія була визнана невинуватою в геноциді мусульман, скоєному боснійськими сербами у Сребрениці в червні 1995 року. Тоді вбивство восьми тисяч мусульман у Сребрениці було визнано актом геноциду.

Крім того, суд постановив, що Сербія, яка постачала зброю та військовослужбовців боснійським сербам, не вжила жодних заходів, аби перешкодити геноциду мусульман.

Рішення Ізетбеговича, яке підтримує більшість політиків, що представляють боснійських мусульман, зазнало різкої критики з боку політиків із числа боснійський сербів. Раніше вони погрожували блокувати роботу органів влади у країні, якщо позов буде подано. Цього тижня депутати-боснійські серби паралізували роботу парламенту країни.

Як відомо, Гаазький суд дозволяє подавати новий позов через 10 років після першої ухвали, якщо будуть зібрані нові докази.

У Боснії і Герцеговині мусульмани становлять трохи більше половини населення, боснійські серби - близько третини, хорвати - приблизно 15%.

Нагадаємо, раніше лідер Республіки Сербської Мілорад Додік заявив про намір провести в 2017 році референдум щодо відділення республіки від Боснії і Герцеговини.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся