Болгарія пропонує новий газовий проект після провалу "Південного потоку"

Болгарія пропонує новий газовий проект після провалу "Південного потоку"
Фото: прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов

Прем'єр Болгарії оптимістично налаштований щодо цього проекту

Прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов озвучив плани щодо нового проекту газопроводу, по якому газ з Росії і інших країн буде надходити в Європу, оминаючи Україну, після провалу проекту "Південний потік", повідомляє AFP.

"Південний потік" - це історія. На порядку денному зараз знаходиться газовий розподільчий центр "Балканський",- сказав Борисов, виступаючи в парламенті.

Багатомільярдний проект газопроводу "Південний потік" повинен був постачати 63 млрд кубометрів газу на рік з Росії до Європи по дну Чорного моря і через Балкани.

Але в грудні 2014 року Брюссель заявив, що проект порушує правила конкуренції, тому що газ буде транспортувати російський державний гігант "Газпром", і проект закрили.

Борисов заявив, що Росія може погодитися на те, щоб побудувати хоча б підводну частину "Південного потоку" з двома трубами з річною потужністю 10 млрд куб. м кожна, які потім будуть направлятися в Європу по новому трубопроводу.

Згідно з початковими планами, крім російського газу, "Балканський вузол" буде отримувати азербайджанський газ з трансанатолійського газопроводу (Tanap), таким чином уникаючи заперечень ЄС.

На додаток він міг би отримувати скраплений природний газ з терміналів в сусідній Греції, а також в менших кількостях з Болгарії та Румунії.

В даний час Болгарія є єдиною країною в Євросоюзі, яка практично повністю залежить від поставок російського газу через Україну для внутрішнього споживання.

Борисов додав, що Болгарія проведе переговори щодо нового проекту і що він оптимістично налаштований щодо його реалізації. 

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін не впевнений, чи варто переривати транзит російського газу в Європу через Україну.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся