ru ua

Богословська комісія Ватикану визнала Івана Павла II святим

Богословська комісія Ватикану визнала Папу Римського Іоанна Павла II святим. Дослідники знайшли докази чотирьох чудес одного з найпопулярніших предстоятелів за всю історію католицької церкви. Процедура беатифікації зайняла кілька років. Офіційна церемонія, найімовірніше, відбудеться в грудні.

Богословська комісія Ватикану визнала Папу Римського Іоанна Павла II святим. Дослідники знайшли докази чотирьох чудес одного з найпопулярніших предстоятелів за всю історію католицької церкви. Процедура беатифікації зайняла кілька років. Офіційна церемонія, найімовірніше, відбудеться в грудні.

Папа Іван Павло II стане святим, заявила минулої п'ятниці прес-служба Ватикану. Спеціальна богословська комісія підтвердила факт чотирьох офіційно задокументованих чудес, і в п'ятницю вранці діючий папа римський Франциск підписав указ.

День канонізації понтифіка, який стояв на чолі Римо-Католицької Церкви без малого 30 років, поки не призначений, але імовірно церемонія відбудеться в грудні.

Релігієзнавець Олексій Юдін пояснив, що Папа Римський може проголошувати святих з власної волі, проте останнім часом Предстоятелі Католицької Церкви вважають за краще проводити всю процедуру канонізації від початку і до кінця за спеціальними правилами.

"Ця процедура дуже копітка і уїдлива, йде ретельний збір документів, працюють спеціальні люди. Раніше навіть була позиція адвоката диявола - людини, який збирав контраргументи проти канонізації. Це справжнє дослідження зі збором показань свідків. Елемент випадкової канонізації на цьому етапі зводиться до нуля", - розповів Юдін.

Спеціальна комісія студіювала інформацію про життя Папи, включаючи листування, а також особисті записи, зроблені до того, як Кароль Войтила став главою Церкви. Зібрані дані були направлені в Конгрегацію канонізації святих. Головним постулатором беатифікації Івана Павла II став польський священик Славомір Одер, а його формальним опонентом, покликаним оскаржувати твердження про скоєних понтифіком чудеса, - римський священик Джузеппе д'Алонсо.

До третьої річниці смерті Папи був повністю підготовлений так званий рositio - звіт про життя понтифіка в 2 тисячі сторінок. Одер встиг вивчити безліч документів і заслухав свідчення понад 100 свідків, які знали Івана Павла II, а також очевидців або учасників скоєних ним чудес. Втім, головною стала історія 46-річної французької черниці Марі Симон-П'єр. Страждала, як і сам понтифік, від хвороби Паркінсона, жінка вилікувалася в червні 2005 року, через два місяці після смерті Папи, звернувшись до нього з молитвою про допомогу.

Цей випадок вивчали медики й богослови, які прийшли до висновку, що подія не має наукового пояснення.

У 2011 році богословська комісія зарахувала Івана Павла II до лику блаженних, максимально наблизивши його, таким чином, до рангу святих. До речі, сам Іван Павло II беатифікував понад 1,3 тисячі осіб і канонізував 482 святих, тобто більше, ніж всі його попередники, разом узяті, з 1588, коли була прийнята нинішня процедура зарахування до лику блаженних і святих.

Релігієзнавець Микола Мітрохін вважає, що канонізація Івана Павла II має велике значення для Римо-Католицької Церкви. "Це найпопулярніший папа за 300 років. Досі в багатьох католицьких храмах висить його портрет поряд з портретом нового папи римського Франциска, - сказав Мітрохін. - Він зробив дуже багато для оновлення Римсько-Католицької Церкви, щоб вона відповідала на потреби сьогоднішнього дня, щоб була більш відкрита і толерантна".