ua ru

Терористи зміцнили позиції на Донбасі за останні кілька місяців, - СБУ

Терористи зміцнили позиції на Донбасі за останні кілька місяців, - СБУ Джерело фото:twitter.com/InfoResist ‏

Бойовики суттєво зміцнили позиції на Донбасі за останні кілька місяців. Про це РБК-Україна розповів радник голови СБУ Маркіян Лубківський.

"Їх контингент серйозно зміцнився за останні кілька місяців. Не без участі Російської Федерації. Всі процеси, які там відбуваються, керуються російськими спецслужбами. Росія передає бойовикам не тільки зброї, але і навички. Є табори підготовки. Вони істотно зміцнилися і сьогодні представляють серйозну і грізну і агресивну силу, яка присутня на захоплених територіях", - заявив Лубківський.

За словами Лубківського, бойовики ігнорують всі домовленості, які були з ними укладені.

"Для бойовиків не існує ніяких домовленостей і вони не перебувають ні в правовому полі - ні з точки зору їх статусу, а їх діяльність не може регламентуватися якимись домовленостями. Чим швидше ми це зрозуміємо, тим краще буде нам. Бойовики діють на свій розсуд. Їм плювати на домовленості і перемир'я", - заявив радник глави СБУ.

Також Лубківський назвав ситуацію в зоні АТО "архіскладним".

"Ситуація дуже непроста ситуація надскладна. Це загострення і наступ спрямоване на те, щоб влаштувати паніку серед людей, розхитати ситуацію і утвердиться на захоплених територіях", - заявив він.

Нагадаємо, бойовики зайняли селище Червоний Партизан в Донецькій області, який раніше перебував у "сірій зоні". Також терористи сьогодні обстріляли Маріуполь, в результаті чого загинуло 15 осіб і 46 - були поранені.