Бойовики ІГІЛ публічно стратили вже 2 тис. заручників

НовиниНадзвичайні події    18.03.2015 - 15:11

Бойовики "Ісламського держави Іраку і Леванту" (ІГІЛ) з моменту оголошення ними халіфату в червні минулого року публічно стратили в Сирії близько 2 тис. заручників. Про це в середу, 18 березня, повідомляє агентство dpa.

За даними правозахисників, понад 1260 убитих - мирні жителі, серед яких шестеро дітей і вісім жінок. Крім того, в заручниках у терористів залишаються ще понад 200 сирійських християн.

Серед убитих - щонайменше п'ять громадян західних країн і два японських журналіста. Як і більшість сирійських військових, вони були обезголовлені, а узятий в полон йорданський військовий льотчик Муат аль-Касабех - спалений живцем. Відеозаписи усіх вбивств терористи згодом викладали в інтернет.

У сусідньому Іраку, де бойовики також оголосили халіфат на підконтрольних їм територіях, вбивства заручників відбуваються не менш регулярно, однак точних цифр про кількість жертв немає. На початку цього тижня стало відомо про страту чотирьох мусульман-шиїтів в обложеному місті Тікріт. Терористи звинуватили їх у підтримці урядових сил, які намагаються відбити місто у ісламістів.

Конфлікт в Сирії почався в березні 2011 року після масових акцій протесту проти режиму президента країни Башара Асада. Незабаром зіткнення між супротивниками і прихильниками Асада переросли у громадянську війну. За даними правозахисників, жертвами конфлікту за чотири роки стали вже 215 тисяч осіб.

Нагадаємо, напередодні в Лівії бойовики ИГИЛ викрали українських медиків, проте пізніше вони були відпущені.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top