ua en ru

Без участі у виборах жителів південного сходу їх результат буде нелегітимним, - Королевська

Щоб парламент представляв і відстоював інтереси всієї України, жителі південного сходу країни повинні мати можливість проголосувати. Про це заявила один з лідерів "Опозиційного блоку" Наталія Королевська.

"Якщо взяв на себе Президент відповідальність і призначив вибори, владі потрібно взяти на себе відповідальність та організувати проведення цих виборів. Інакше складається враження, що хочуть, щоб проголосувала лише центральна і західна Україна і позбавити права голосу південно-східну Україну. Це несправедливо", - сказала вона.

За словами Королевської, ЦВК повинна терміново прийняти необхідні рішення, щоб брати участь у виборах могли абсолютно всі громадяни України. Для цього потрібно організувати проведення виборів у Донецькій та Луганській областях, так і на територіях проживання переселенців.

"Якщо позбавити майже сім мільйонів чоловік у країні права голосу, то ці вибори не можна визнати легітимними. Тому мова йде про організацію виборів не тільки на сході, але й на півдні країни, де чисельність населення суттєво відрізняється від наявної раніше статистики", - підкреслила політик.

Королевська висловила надію, що переселенці як громадяни України все ж зможуть скористатися своїм конституційним правом, а "Опозиційний блок", зі свого боку, буде тримати це питання на постійному контролі.