ru ua

Білий дім оскаржив призупинення дії другого міграційного указу Трампа

Білий дім оскаржив призупинення дії другого міграційного указу Трампа Фото: мін'юст США

Позовну заяву мін'юсту США направлено ​​до апеляційного суду четвертого округу США в Річмонді

Міністерство юстиції Сполучених Штатів Америки подало апеляцію на вердикт федерального суду в Грінбелті (штат Меріленд), який частково призупинив дію нового імміграційного указу президента США Дональда Трампа. Позовну заяву мін'юсту США направлено ​​до апеляційного суду четвертого округу США в Річмонді (штат Вірджинія), передає DW.

Федеральний суд у Грінбелті 16 березня призупинив дію тих розділів указу Трампа, які накладали тимчасову заборону на в'їзд у країну громадян шести держав, де більшість населення становлять мусульмани: Ірану, Лівії, Сирії, Сомалі, Судану і Ємену.

За день до цього, 15 березня, федеральний суд в американському місті Гонолулу (штат Гаваї) тимчасово заблокував виконання нового антиміграційного указу Трампа в масштабах усієї країни.

Нагадаємо, Трамп підписав другий імміграційний указ 6 березня, після того, як його попередній аналогічний указ був заблокований федеральним судом у Сіетлі (штат Вашингтон). Нова версія документа передбачала заборону на в'їзд до Сполучених Штатів протягом найближчих 90 днів громадян шести держав. Указ передбачав також припинення дії програми прийому біженців США протягом наступних 120 днів.

Тоді мін'юст США також оскаржував призупинення судом Сіетла дію антиміграційного указу Трампа, проте Апеляційний суд у Сан-Франциско залишив чинним рішення сіетлського суду.