Білорусія має намір в 2014 р. експортувати 7 млн т калійних добрив

Білорусія планує в 2014 р. експортувати 7 млн т калійних добрив. Про це повідомив сьогодні заступник міністра економіки Білорусі Олександр Ярошенко.

Білорусія планує в 2014 р. експортувати 7 млн т калійних добрив. Про це повідомив сьогодні заступник міністра економіки Білорусі Олександр Ярошенко.

"Експорт калійних добрив в 2014 р. ми визначили як 7 млн т при деякому кон'юнктурному зниження ціни", - сказав Ярошенко.

Раніше Білорусь експортувала калій через спільне з російським ВАТ "Уралкалий" підприємством. Однак влітку 2013 р. "Уралкалий" оголосив про вихід з СП з Білоруської калійної компанією (БКК), на частку якого припадало близько 40% світового експорту калійних добрив. Після чого 26 серпня 2013 р. в Мінську був затриманий генеральний директор "Уралкалія" Владислав Баумгертнер. Слідчі органи Білорусії вважають, що дії Баумгертнера і ряду інших топ-менеджерів БКК завдали "Білоруськалій" та БКК збиток у розмірі 100 млн дол.

При цьому Президент Білорусі Олександр Лукашенко неодноразово заявляв, що відновлення білорусько-російського "калійного картеля" та продаж через одного трейдера були б вигідні обом сторонам і значно підвищили ціну на калійні добрива. Разом з тим Лукашенко зазначав, що Білорусь зможе самостійно експортувати калій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся