Bellingcat довела російське походження "Бука", що збив Боїнг рейсу MH17

НовиниНадзвичайні події    05.06.2017 - 08:58
Фото: залишки фюзеляжу Boeing (УНІАН)
Фото: залишки фюзеляжу Boeing (УНІАН)

Оприлюднено фотографію "Бука" перед передислокацією ЗРК із Росії в Україну

Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat оприлюднила нове фото, яке підтверджує, що зенітно-ракетний комплекс "Бук", який збив улітку 2014 року Boeing 777 у небі над Україною, було приписано до російської бригади. Про це йдеться в доповіді на сайті організації.

Зокрема експерти виявили нову фотографію ЗРК "Бук 332". Фото підтверджує, що машина була приписана до російської 53-ї зенітно-ракетної бригади (військова частина 32406). Це остання відома фотографія "Бука" перед передислокацією ЗРК із Росії в Україну. Знімок зроблений у 2013 році, проте потрапив у мережу тільки в лютому 2015 року, відзначають розслідувачі в своїй доповіді.

Про те, що "Бук" на фото той самий, який, за твердженням Bellingcat, збив малайзійський Boeing, свідчать білі цифри номера, позначки габариту навантаження і транспортні марки.

"Вони знаходяться в тому ж місці, що і на фотографіях і відео "Бука 332", коли він був у Росії в червні 2014 року і в Україні в липні 2014 року", - підкреслюють автори доповіді.

На фото зображено чоловіка на тлі ЗРК "Бук 332", позаду - рожевий контейнер для перевезення ракети 3М8 ЗРК "Круг".

altaltaltaltaltaltalt
Фото: нові фотодокази Bellingcat

Фотографія з механіком була зроблена на транспортному дворі 53-ї бригади, зазначається в доповіді.

Підтверджує це інший знімок, опублікований неназваним курсантом у серпні 2014 роки (ім'я курсанта автори доповіді не вказують, відомо тільки, що він проходив збори в Курську у напрямку одного з московських вузів). На знімку другого курсанта зображений той же рожевий ракетний контейнер і "Бук 332". Геотеги підтверджують, що фото зроблено у дворі 53-ї бригади в селищі Маршала Жукова, недалеко від Курська. Геолокацію фотографії авторам доповіді вдалося підтвердити завдяки супутниковим знімкам.

Фото: фотодокази

З'ясовано, що людина на знімку займається ремонтом військової техніки, зокрема ремонтом "Бук-М1". Механік пояснив, що був у багатьох містах Росії в силу специфіки своєї роботи. Він підтвердив, що "точно був" у Курську в 2013 році і, "можливо", в 2014 році.

Нагадаємо, раніше група міжнародних експертів-розслідувачів Bellingcat анонсувала публікацію 5 червня 2017 року двох нових доповідей, присвячених авіакатастрофі рейсу MH17 на Донбасі.

On Top