ru ua

Bank of America має намір звільнити до кінця 2012 р. ще 16 тис. співробітників

Bank of America Corp. має намір звільнити до кінця року ще 16 тис. співробітників, у результаті чого, ймовірно, втратить свій статус найбільшого роботодавця в банківському секторі США, пропустивши вперед JP Morgan, Citigroup або Wells Fargo, повідомляє телеканал "Росія 24".

Раніше головний виконавчий директор банку Брайан Мойніхан в рамках плану по скороченню щорічних витрат на 8 млрд дол. до 2015 р. заявляв про намір скоротити штат на 30 тис. чоловік до 2014 р. Реалізація нової пропозиції дозволить досягти заданої мети на рік раніше, пише газета The Wall Street Journal.

До кінця року загальне число співробітників банку може скласти всього 260 тис. чоловік, що стане мінімумом з 2008 р.

Завдяки скороченню штату банк збирається стати більш гнучким і прибутковим і сфокусуватися на обслуговуванні наявної клієнтської бази. Також Bank of America ставить за мету розвиток інвестиційного банківського бізнесу, зокрема планує стати одним з найактивніших андеррайтерів світу.

При цьому організація збирається зменшити розміри іпотечного бізнесу. Зокрема, вже цього року персонал підрозділу скоротиться на 5 тис. до 50 тис., а в перспективі знизиться до 35 тис. чоловік.

План по скороченню щорічних витрат на 8 млрд дол. до 2015 р. буде реалізовано у два етапи. На першому економія сягне 5 млрд дол. в рік, а на другому, коли буде реструктуровано корпоративний і інвестиційний бізнес, а також операції з обслуговування заможних клієнтів, - ще 3 млрд дол.

За словами головного фінансового директора Bank of America Брюса Томпсона, який спілкувався з інвесторами на минулому тижні, банк "випереджає розклад" і вже до кінця року заощадить 1 млрд дол.

Читайте також: Чистий прибуток Bank of America за 6 міс. 2012 р. склав 2,43 млрд дол. проти збитків роком раніше