ua en ru

Банк "Хрещатик" видав понад 40 млн доларів кредитів за підробленими документами, - ГПУ

Банк "Хрещатик" видав понад 40 млн доларів кредитів за підробленими документами, - ГПУ Фото: "Хрещатик" видав понад 40 млн доларів кредитів підставним фірмам

Кредити були видані фіктивним фірмам

Генеральна прокуратура України (ГПУ) встановила факт видачі ПАТ "КБ "Хрещатик" більше 40 млн доларів кредитних коштів фіктивним фірмам за подделным документами. Про це повідомляє пресс-служба відомства.


Як йдеться у повідомленні, досудовим розслідуванням встановлено, що частина отриманих у кредит коштів через фіктивні підконтрольні підприємства були направлені на погашення заборгованості за кредитними договорами шахраїв з метою виведення з-під застави високоліквідного майна іпотекодавців.

При цьому, зазначають у Генпрокуратурі, зазначені операції з погашення кредиторської заборгованості та висновок іпотечного майна з-під застави були проведені працівниками ПАТ "КБ "Хрещатик" за один день. В результаті, мало місце істотне порушення нормативно-правових актів Нацбанку, у зв'язку з чим банк "Хрещатик" був віднесений до категорії неплатоспроможних,

Вказане кримінальне провадження розслідується слідчими органів Національної поліції. за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209 КК України.

Як повідомлялося, поліція вилучила документи, що підтверджують проведення схем у банку "Хрещатик".