Банк "Хрещатик" був визнаний неплатоспроможним незаконно - Верховний Суд

Банк "Хрещатик" був визнаний неплатоспроможним незаконно - Верховний Суд
Фото: табличка біля входу у Верховний Суд України (РБК-Україна)

Верховний Суд визнав незаконними дії НБУ

Верховний суд України визнав незаконним рішення Національному банку України (НБУ) про виведення з ринку банку "Хрещатик" і визнав протиправною діяльність регулятора. Про це йдеться в постанові суду.

Зокрема, в постанові уточнюється, що Верховний суд відмовив Національному банку перегляду рішень судів попередніх інстанцій про визнання незаконним рішення регулятора про виведення з ринку банку "Хрещатик".

Повідомляється, що суд 28 лютого 2017 року визнав протиправною бездіяльність НБУ щодо неприйняття належних заходів щодо забезпечення захисту законних інтересів вкладників і кредиторів банку "Хрещатик". 30 травня 2017 року Київський апеляційний адміністративний суд залишив ухвалу без змін.

Нацбанк, у свою чергу, подав касаційну скаргу на рішення цих судів.

Однак пізніше, 20 грудня 2017 року регулятор отримав ухвалу Вищого адміністративного суду України від 7 грудня 2017 року, в якому касаційна скарга НБУ залишена без задоволення, а судові рішення попередніх інстанцій залишено в силі.

Регулятор здійснив ще одну спробу і звернувся у Вищий суд за переглядом рішення, але і тут отримав відмову.

"В задоволенні заяви НБУ про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Вищого адміністративного суду України від 7 грудня 2017 року відмовити. Ухвалу Вищого адміністративного суду України залишити в силі", - йдеться в документі.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Фонд гарантування вкладів фізосіб заявив, що дії керівництва, наглядової ради та власників неплатоспроможного банку "Хрещатик" призвели до 2,5 млрд гривень збитку фінустанови.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся