Б.Пенчук достроково звільнений з-під варти.

Середа 02 червня 2010 08:25

Керівник фонду "Антикорупція" Борис Пенчук звільнений з-під варти, пише «Комерсант-Україна». "Б.Пенчука звільнили близько місяця тому. За статтею, пов'язаною з дачею помилкових свідчень, він відсидів два роки з чотирьох, і його звільнили умовно-достроково", - повідомив адвокат Б.Пенчука Володимир Мойсеєнко.

Нагадаємо, весною 2005 р. Б.Пенчук, що володів на той момент контрольним пакетом акцій одного з крупних торгових центрів Донецька "Білий лебідь", заявив, що колишній голова Донецької облради, а нині віце-прем'єр Борис Колесников змусив його продати ці акції за мізерною ціною, загрожуючи при цьому його сім'ї вбивством. В результаті 6 квітня 2005 р. Борис Колесников був заарештований і декілька місяців провів у Лук'янівському СІЗО. Проте 13 липня того ж року його звільнили з-під варти, а через рік Генеральна прокуратура закрила порушену відносно нього кримінальну справу, не виявивши складу злочину. У липні 2006 р. Б.Колесников подав на Б.Пенчука до суду, звинувативши його в здирстві. У липні 2007 р. прокуратура Донецької області порушила справу відносно Б.Пенчука, а 9 жовтня 2008 р. він був взятий під варту. 2 березня 2009 р. Ворошилівський районний суд Донецька засудив Б.Пенчука до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна за ч.4 ст.189 ("здирство") і ч.3 ст.383 КК ("дача помилкових свідчень"). Адвокати Б.Пенчука оскаржили це рішення в Апеляційному суді Донецької області, який залишив e силі вирок суду першої інстанції. Рішення Апеляційного суду було оскаржене у Верховному суді, який 23 лютого цього року скоротив Б.Пенчуку термін ув'язнення з восьми до чотирьох років.

В.Мойсеєнко підкреслив, що Верховний суд повністю виправдав Б.Пенчука у звинуваченні про здирство.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся