ua en ru

Б.Обама: НАТО візьме на себе командування операціями коаліції у Лівії 30 березня

03:31 29.03.2011 Вт
2 мин

НАТО візьме на себе командування всіма військовими операціями коаліції в Лівії в середу 30 березня. Про це повідомив Президент США Барак Обама. Він виступає зі зверненням про цілі і завдання США в Лівії до американського народу, передає BBC.
Раніше джерела в структурах НАТО повідомляли, що Альянс погодився прийняти на себе керівництво військовою операцією в Лівії. НАТО вирішило взяти під контроль виконання всіх аспектів резолюції ООН 1973, яка спрямована на захист цивільного населення Лівії і населених мирними жителями територій від режиму Муаммара Каддафі. Це означає, що весь хід операції в Лівії буде тепер здійснюватися під керівництвом НАТО. Суперечки про те, хто ж очолить цю операцію, велися близько тижня.
У Лівії в лютому 2011 р. почалися антиурядові виступи, які переросли у громадянську війну. Країна розділилася на схід, де взяли верх супротивники глави держави М.Каддафі, і захід, де більшість населення його підтримує. 19 березня 2011 р. після прийняття резолюції Радбезу ООН коаліція п'яти західних країн - США, Франції, Великобританії, Канади та Італії - почала завдавати ракетних та авіаударів по території Лівії. Пізніше до коаліції приєднався Катар, ряд інших країн заявили, що готові приєднатися до операції.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: