Азаров з'ясує причини падіння ціни на молоко від виробника

НовиниСуспільство    27.03.2012 - 16:23

Прем'єр-міністр України Микола Азаров має намір розібратися в причинах невиконання Меморандуму, підписаного на початку березня між Міністерством аграрної політики та виробниками молока. Про це він повідомив в ході сьогоднішній консультацій з учасниками рику тваринництва та експертами, передає кореспондент РБК-Україна.

Як зазначив голова Аграрного союзу України, Геннадій Новиков, за 2 з половиною місяця зими ціна на молоко молока від виробника знизилася на 1 грн - "з 4 грн 20 коп стала 3 грн 20 грн".

"Ми підписали меморандум, Міністерство (аграрної політики) ініціювало (підписання) Меморандум (а), але за час цього меморандуму ціна ще знизилася по всіх практично областях ... і для підприємств і для населення. Тому за цінами на молоко .... можливо (треба) посмотреть з приводу продуктових дотацій. Можливо, розглянути і порахувати, зробити може як додатковий податок, щоб ця сума, яка піде на дотації, нехай її візьмуть з сільгоспвиробників ..., але вона повернеться до нас через ціну на продукти харчування ", - сказав Новіков.

"Що стосується меморандуму, я розберуся, чому він не працює", - пообіцяв прем'єр зазначивши: "Мені кажуть, що зараз ціна стабілізувалася, закупівельна, у населення в особливості, але якщо це не так, то ... будемо розбиратися".

Нагадаємо, 2 березня з метою стабілізації ситуації на ринку молока і молочних продуктів Міністерство аграрної політики і продовольства та представники молокопереробних підприємств підписали Меморандум про узгоджені дії. У документі йдеться про те, що Мінагрополітики, зі свого боку, буде залучати представників молокопереробні підприємства до підготовки рішень, які будуть впливати на цей ринок. Також відомство взяло на себе зобов'язання сприяти підвищенню інвестиційної привабливості учасників ринку молока і молочних продуктів, фінансувати будівництво тваринницьких комплексів з виробництва молока, компенсувати вартість закуплених племінних нетелів, корів молочного і комбінованого напряму продуктивності.Також Міністерство частково буде компенсувати населенню вартість установок для індивідуального доїння.

У свою чергу, молокопереробні підприємства взяли на себе зобов'язання забезпечувати закупівлю молока у сільгоспвиробників за економічно обгрунтованими цінами, сприяти стабільному і безперебійному забезпеченню потреб внутрішнього ринку, а також гарантувати належну якість молочних продуктів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top