ru ua

Авіакомпанія "Сибір" подала апеляцію на рішення про стягнення 15,32 млн дол з Міноборони України

У Київський апеляційний господарський суд подана апеляція на рішення Господарського суду Києва, який відмовив у позові авіакомпанії "Сибір" про стягнення з Міноборони України збитку в розмірі 15,32 млн дол. у зв'язку з катастрофою пасажирського літака Ту-154 4 жовтня 2001 р., що належав авіакомпанії. Про це повідомляє прес-служба правової групи "Павленко і Побережнюк", що представляє інтереси авіакомпанії "Сибір" в суді.
Як повідомляється в повідомленні групи, апеляційну скаргу компанія засновує на ст.104 Господарського процесуального Кодексу України, посилаючись на те, що суд не повністю з'ясував обставини, які мають значення для справи і прийшов до висновків, які не відповідають обставинам справи, допустив численні порушення норм матеріального та процесуального права, а також визнав встановлені обставини у справі, які не були доведені.
Крім того, адвокат позивача звернув увагу, що згадане рішення суд виніс 6 вересня поточного року, при цьому повний текст рішення було видано представників позивача тільки 27 вересня, в порушення всіх термінів, передбачених законодавством. Згідно із законом від зазначеної дати видачі повного тексту судового рішення, відраховується термін на апеляційне оскарження рішення, який становить 10 днів.
Нагадаємо, згідно з висновками Міждержавної авіаційної комісії (МАК), що проводила розслідування, катастрофа пасажирського літака Ту -154 авіакомпанії "Сибір" над Чорним морем сталася 4 жовтня 2001 р. внаслідок попадання в нього української ракети З-200, випущеної в ході навчань українських ППО в Криму. В результаті катастрофи загинули 78 осіб - 66 пасажирів (більшість - громадяни Ізраїлю) і 12 членів екіпажу.
У 2003-2005 рр. український уряд виплатив 5,6 млн дол. компенсації родичам загиблих. У 2004 р. авіакомпанія "Сибір" подала до господарського суду Києва позов до Міноборони України і Держказначейству про відшкодування збитків, понесених у зв'язку з катастрофою Ту-154.
Разом з тим, проведена у 2008-2010 рр. з ініціативи Міноборони додаткова експертиза Київського науково-дослідницького інституту судових експертиз зробила висновок про те, що літак Ту-154 не міг бути збитий української зенітною ракетою в 2001 році.
Як зазначили представники компанії "Сибір", експерти що входили до складу комісії, не мали досвіду розслідування авіакатастроф, а три з них були співробітниками Харківського авіаційного університету, що знаходиться в прямому підпорядкуванні Міноборони.
Компанія, зокрема, вимагала залучити до розгляду справи в якості третьої особи фахівців МАК, які проводили розслідування. Всі вимоги були відхилені судом.