ru ua

Арбузов побачив у діях ГПУ свідоцтво політичного переслідування

Колишній перший віце-прем'єр-міністр України, екс в.о. прем'єр-міністра Сергій Арбузов розцінює заяву Генеральної прокуратури України як свідчення політичного переслідування представників попереднього Кабміну. Про це йдеться в його заяві, поширеній прес-службою.

"Я глибоко засмучений ситуацією, яка зараз складається навколо телевізійного каналу БТБ, - зазначив Арбузов. - Заяву ГПУ про початок досудового розслідування, що стосується нібито зловживання службовим становищем з моєї сторони при забезпеченні функціонування цього каналу, неможливо інтерпретувати ніяк інакше, ніж свідчення політичного переслідування представників попереднього уряду".

"Я вже нічому не дивуюся, - зазначив він. - Особливо після заяв про моє міфічне перебування в міжнародному розшуку, про нібито фінансування трагічних подій в Одесі. Складається враження, що люди, які сьогодні взяли на себе керівництво країною, постійно шукають приводи для фабрикації брехливих звинувачень на мою адресу. І їх запас креативу з цього приводу явно підходить до кінця".

Арбузов підкреслив, що БТБ - державний канал. "Він створювався і функціонував виключно в тих межах, які для нього були визначені вітчизняним законодавством, - йдеться в заяві. - При виникненні будь-яких сумнівів у легітимності рішень, що стосуються роботи БТБ, проста перевірка дасть відповіді на всі виникаючі питання. В крайньому випадку, можна провести системний аудит діяльності каналу. І вже за його результатами починати які-небудь розслідування і робити відповідні заяви".

"Безумовно, подібні безпідставні звинувачення ГПУ продиктовані згори, - каже Арбузов. - Як і інші правоохоронні органи, прокуратура сьогодні виконує команди нинішньої влади, замість того, щоб стояти на службі інтересів народу. І люди, що дають вказівки, в даний час набагато більше стурбовані розслідуванням роботи невеликого телевізійного каналу, ніж вивченням обставин трагічних подій в Одесі, стріляниною снайперів на Майдані, складною ситуацією на південному сході та ін. Впевнений, що ніяке "полювання на відьом" не допоможе їм затуманити свідомість звичайних українців і відвернути їх від дійсно серйозних проблем, які є сьогодні в Україні".