ua ru

Арабські країни можуть оплатити втручання США у Сирію

Арабські країни запропонували США оплатити витрати щодо можливого військового втручання в Сирію. Таку заяву в ході слухань в конгресі зробив держсекретар Джон Керрі.

Арабські країни запропонували США оплатити витрати щодо можливого військового втручання в Сирію. Таку заяву в ході слухань в конгресі зробив держсекретар Джон Керрі.

"Що стосується арабських країн, які запропонували взяти на себе витрати і надати допомогу - так, дійсно було. Ця пропозиція розглядається", - сказав дипломат.

"Ось як вони віддані нам", - прокоментував ситуацію Керрі. Він підкреслив, що варіант, при якому арабський світ оплачує вторгнення, не розглядається, але країни регіону говорять про це серйозно. Головними адептами вторгнення виступили Саудівська Аравія і Катар.

Тим часом міністр оборони США Чака Хейґел підрахував вартість можливої інтервенції. "Ми розглянули різні варіанти дій, у тому числі з фінансової точки зору, - заявив він на спеціальних слуханнях у палаті представників. - Орієнтовно вартість операції оцінюється в кілька десятків мільйонів доларів".

Пентагон раніше не публікував даних про вартість військової операції, але офіційний представник Міністерства оборони США повідомив, що фінансування може бути зроблено за рахунок наявних ресурсів відомства без залучення додаткових джерел.

Для порівняння: військова операція Великобританії в Лівії обійшлася Лондону в 2,71 млрд дол. Однак опір сирійців може виявитися ще більш запеклим, хоча арабська республіка менше Джамахірії.

Війна в Сирії триває з березня 2011 року, жертвами конфлікту стали понад 100 тис. чоловік. Повстанці вимагають відставки Президента Башара Асада, але той не збирається добровільно залишати посаду.

Ситуація в країні погіршилася у кінці серпня, коли з'явилася інформація про те, що урядові війська застосували хімічну зброю в передмістях Дамаска. За даними організації "Лікарі без кордонів", в результаті химатаки загинули більше 350 осіб.