ua en ru

Аналітика ринку Форекс на 16 липня 2014 р

Азіатські індекси пропустили найважливіші події вівторка, тому закрилися в плюсі, а іншим довелося реагувати на новини з Португалії і виступ Джанет Йеллен.

Азіатські індекси пропустили найважливіші події вівторка, тому закрилися в плюсі, а іншим довелося реагувати на новини з Португалії і виступ Джанет Йеллен. В результаті, японський Nikkei виріс на 0,64%, гонконгський Hang Seng - на 0,49%, британський FTSE впав на 0,53%, а німецький DAX втратив 0,65%. Американські DJIA і S&P також демонстрували падіння, пише старший аналітик ГК Forex Club Олена Афанасьєва.

У вівторок інвестори отримали першу порцію каталізаторів для гарних рухів на ринку Форекс. Першим, хто продемонстрував різкі коливання на Форекс, став британський фунт, який зреагував на вихід більш сильних, ніж передбачалося даних по інфляції. Як ми і припускали, «ефект переливу» з ринку житла все ж справив свій вплив на загальний індекс CPI, підкинувши річний показник до 1,9% замість прогнозу 1,6%. В результаті, GBP/USD на ринку Форекс дістався до максимуму 1,7145, трохи відкотившись до закриття торговельних доби. Тим часом Німеччина не змогла порадувати євро на Форекс, продемонструвавши падіння індексу очікувань ZEW сьомий місяць поспіль до 27,1 проти очікуваного 28,9. Настрій німецьких інвесторів впав до 1,5-річного мінімуму, так як зростання геополітичних ризиків і спад економічної активності зіграли свою роль. У підсумку, EUR/USD на Форекс все ж перетнула позначку 1,36, скотилася до сесійного мінімуму 1,3586, а потім зробила ще один нирок до місячного мінімуму 1,3561 на розмовах про банкрутство португальської Espirito Santo. Джанет Йеллен, як ми і припускали, відмовилася визнавати агресивний настрій FOMC, запевнивши всіх, що інфляції не варто боятися на поточних рівнях, а ринок праці ще не так міцний. У підсумку, USD/JPY на Форекс скотилася до 101,43, проте слабкість євро підтримала попит на американську валюту, і пара повернулася в район 101,70.

Сьогодні ринок Форекс відкриють дані з Китаю, які продемонструють темпи зростання економіки в другому кварталі, а також обсяги виробництва в червні. Недавні розчарування з боку даних по торговому балансу призвели до розпродажу AUD і NZD на Форекс, так як інвестори знову побоюються з приводу відновлення стабільності КНР. Якщо і на цей раз ми побачимо слабкі показники, це може відправити пару AUD/USD в район 0,93.

Отже, вчорашні дані говорять про те, що інфляція у Великобританії починає прискорювати свій ріст, причому досить хорошими темпами. Це тільки переконало інвесторів на Форекс, що Банк Англії змушений буде піти на підвищення ставки вже до кінця поточного року. Сьогодні ми отримаємо звіт, який може підтвердити або спростувати подібні припущення. Якщо показники зайнятості продовжать зростати, і, що ще більш важливо, середні заробітки продовжать підвищення, регулятор буде загнаний у пастку. Цілком ймовірно, що саме сьогодні ми побачимо нові історичні максимуми по GBP/USD на Форекс з пробоєм позначки 1,72.

І, нарешті, третім цікавим каталізатором стане засідання Банку Канади. Нагадаємо, що для регулятора досить велике значення продовжує відігравати інфляція, і останнім часом CPI почав рости. Все це спровокувало розмови про те, що Банку Канади все ж доведеться забути про свій миролюбному настрої. Тим не менш, ми сумніваємося, що на цей раз будуть внесені які-небудь зміни в риторику, і приводом для наших сумнівів є недавнє дослідження, опубліковане центробанком, де він визнає існування понижувальних ризиків для інфляції. Швидше за все, ще одне нейтральне засідання спровокує зростання USD/CAD на Форекс з метою на 1,08, після чого потенціал зростання, ймовірно, буде вичерпаний, і можна буде розглянути стратегію продажу на наближенні до вказаного рівня.