ua en ru

АМКУ запідозрив найбільших мобільних операторів в порушенні законодавства

АМКУ запідозрив найбільших мобільних операторів в порушенні законодавства Фото: мобільний зв'язок

Комітет підозрює, що Vodafone Україна, "Київстар" і lifecell вводять абонентів в оману

Антимонопольний комітет України (АМКУ) почав розслідування щодо операторів мобільного зв'язку Vodafone Україна, "Київстар" і lifecell. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Рахунок на секунди: АМКУ запідозрив мобільних операторів в обмані".

Зокрема, АМКУ підозрює, що заявлена операторами посекундна тарифікація дзвінків насправді не дотримується, що є порушенням Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції" (ст. 15-1 - "поширення інформації, що вводить користувачів в оману").


Як повідомили РБК-Україна в прес-службі АМКУ, зараз комітет збирає факти, аналізує матеріали, які можуть підтвердити або спростувати наявність таких порушень. При цьому в АМКУ поки не можуть спрогнозувати, коли завершиться розслідування.

"Сьогодні ми знаходимося на етапі збору додаткових фактів, які потрібно підтвердити документально. Після цього буде сформована остаточна позиція Комітету і прийнято рішення", - повідомили в прес-службі.

Якщо факти введення абонентів в оману будуть встановлені, АМКУ може дати рекомендації про усунення відповідних порушень або застосувати санкції. Відповідно до законодавства, недобросовісна конкуренція, до якої належить дане порушення може каратися штрафом до 5% від річної виручки.

Нагадаємо, раніше АМКУ почав розслідування підвищення ціни скрапленого газу.