АМКУ змусив "Метінвест" взяти невигідні зобов'язання при концентрації ШУ "Покровське"

Київ, Середа 16 вересня 2020 19:19
АМКУ змусив "Метінвест" взяти невигідні зобов'язання при концентрації ШУ "Покровське"
Фото: "Метінвест" (facebook.com)
Автор: РБК-Україна

Найбільший гірничо-металургійний холдинг України "Метінвест" під тиском Антимонопольного комітету вимушено погодився взяти на себе добровільні обмеження для отримання опосередкованого контролю над ЗАТ "Шахтоуправління "Покровське" (Покровськ), ТОВ "Збагачувальна фабрика "Свято-Варваринська" (с. Сергіївка) і ТОВ "Шахтобудівельна компанія" (м.Покровськ, всі - Донецька обл.).

Про це йдеться в повідомленні компанії.

"Метінвест змушений був піти на пропозицію безпрецедентних зобов'язань в рамках концентрації Шахтоуправління "Покровське" як результат півторарічного розгляду заяви в АМКУ, в ході якого Антимонопольним комітетом були проаналізовані дані за чотири роки (замість необхідних законодавством двох). Однак, на думку Групи, навіть такий грунтовний аналіз не виявив свідчень можливих негативних наслідків для ринку від заявленої концентрації. Але АМКУ все одно залишився безкомпромісної позиції і вийшов з вимогою жорстких зобов'язань для "Метінвест", які група розцінює як надмірні і ті, що не відповідають інтересам галузі. Зокрема, зобов'язання продажу 10% продукції на вільний ринок ставить під сумнів доцільність інвестицій у підтримку і розширення видобутку. Зобов'язання продажу за ринковими цінами в умовах низьких цін і високої собівартості виробництва фактично означає, що Шахтоуправління "Покровське" у складі групи "Метінвест" буде змушене продавати вугілля третім особам собі в збиток", - відзначили в компанії.

Як наголошується в повідомленні АМКУ, "Метінвест" має намір не допускати необґрунтованої відмови від реалізації концентрату коксівного вугілля ШУ "Покровське" непов'язаним компаніям, застосовувати ринкові ціни і забезпечити мінімум 10% частку таких сторонніх продажу.

Крім того, "Метінвест" готовий протягом трьох років надавати АМКУ раз в півроку не пізніше 20 лютого і 20 серпня інформацію про обсяги виробництва і постачання на ринок концентрату ШУ "Покровське" у натуральному та вартісному виразі із зазначенням споживачів і цін реалізації.

В "Метінвест" припускають, що дії АМКУ інспіровані третіми особами, які не зацікавлені в стабільному розвитку українського гірничо-металургійного комплексу.

"Не виключено, що безпрецедентні зобов'язання, до яких АМКУ фактично підвів групу "Метінвест" в процесі розгляду заяви про придбання шахтоуправління "Покровське", зумовлені тиском з боку окремих фінансово-промислових груп, зацікавлених у стагнації шахтоуправління "Покровське". З жалем констатуємо, що в даній ситуації Антимонопольний комітет зайняв необґрунтовано жорстку позицію відносно найбільшої гірничо-металургійної компанії країни, яка до того ж є одним з найбільших платників податків до бюджету України", - підкреслили в "Метінвесті".

Нагадаємо, Ш/у "Покровське" - найбільший в Україні виробник коксівного вугілля. Обсяг видобутку рядового вугілля в 2019 році на підприємстві склав 5 млн т., в той час як до економічної кризи 2014-2016 років обсяг видобутку досягав 8,3 млн т.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся