АМКУ перешкоджає відродженню ХТЗ, - гендиректор заводу

НовиниЕкономіка    16.09.2016 - 09:07
Фото: ХТЗ
Фото: ХТЗ

Антимонопольний комітет України (АМКУ) в третій раз поспіль під формальним приводом повернув DCH без розгляду пакет документів, наданий групою для фіналізації операції з придбання контрольного пакету акцій Харківського тракторного заводу (ХТЗ). Про це йдеться в повідомленні прес-служби підприємства.

Як наголошується, 27 квітня 2016 р. Олександр Ярославський, власник і президент DCH, придбав 62,44 % акцій ХТЗ. В даний час корпоративні права на частину акцій, що не підпадає під дію антимонопольного законодавства (24,9 % від загального розміру пакета), перебувають у власності DCH. Для належного оформлення решти акцій група DCH проводить передбачені законодавством юридичні дії.

«Спочатку в силу безпрецедентного тиску, який чинився у відповідний період часу на підприємство з боку силових структур, АМКУ обґрунтовано пред'явив нестандартно високі вимоги до пакета документів, і двічі повернув його без розгляду. Ми з розумінням поставилися до позиції відомства. Однак повернення документів в третій раз наводить на думку про упереджене ставлення, оскільки в інших аналогічних випадках документи не тільки приймають, але і дають дозвіл на придбання цінних паперів», - заявив в. о. генерального директора ХТЗ В'ячеслав Шевченко.

Шевченко підкреслив також, що саме дозвіл АМКУ є необхідною умовою надання заводу фінансування в рамках кредитної лінії DCH. «Договір кредитної лінії вже зареєстрований в НБУ, але без дозволу АМКУ фінансування не буде відкрито. Тому простій заводу, тисячі сімей без зарплати та без роботи десятки тисяч, до бюджету недоплачені податки – на совісті чиновників», - зазначив він.

Як повідомляли у ХТЗ, нещодавно Національний банк України зареєстрував договір, який дозволить групі DCH Олександра Ярославського відкрити кредитну лінію на 400 млн грн для відновлення виробництва на Харківському тракторному заводі ХТЗ. Раніше представник ХТЗ взяв участь у зустрічі бізнесменів, які звернулися в ГПУ за захистом своїх прав від свавілля окремих представників правоохоронних органів, з першим заступником генерального прокурора України Дмитром Сторожуком.

On Top