ru ua

Американські банки хочуть ослабити вимоги до ліквідності, що вимагаються зведенням "Базель ІІІ"

Американські банки мають намір ослабити вимоги до ліквідності, що містяться в зведенні банківських норм "Базель III". За їх словами, залучення 800 млрд дол., які їм не вистачає для відповідності новим вимогам, практично позбавить їх можливості видавати кредити і отримувати прибуток. Замість цього вони пропонують всім уявити, що можлива криза буде зовсім не страшною. У минулу кризу така стратегія не спрацювала, нагадують аналітики.

Нові вимоги до ліквідності закладені в пакет банківських норм "Базель III", який поступово упроваджуватиметься впродовж шести років починаючи з 2013 року. Зокрема, за задумом регуляторів, у банків, починаючи з 2015 року, має бути достатньо активів, які легко продати, щоб пережити 30-денний період фінансового стресу, подібний тому, що збанкротив інвестбанк Lehman Brothers. Зараз такими ліквідними активами регулятори вважають держоблігації і найбільш надійні корпоративні зобов'язання з рейтингами не нижче AA. Щоб забезпечити себе від масового відкликання коштів вкладників, банки повинні мати резерви по депозитах не менше 5% від їх обсягу.

У 2010 році американським банкам для того, щоб відповідати новим вимогам, не вистачало активів на суму 1,5 трлн дол. З тих пір вони привернули близько половини (700 млн дол.), свідчать дані галузевої організації Clearing House. Вона представляє інтереси 11 найбільших комерційних банків США, включаючи Bank of America, JP Morgan і Citi. При цьому американські фінансові компанії запевняють, що подальше збільшення обсягу ліквідних активів різко ударить по їх прибутку і можливості кредитувати економіку, повідомила The Financial Times. Замість цього вони пропонують пом'якшити сценарії можливої кризи, з яких виходять регулятори, а також розширити список активів, які можна вважати за ліквідні. Зокрема, банки переконані, що отримати фінансування на ринку, навіть в умовах фінансового стресу, вони зможуть швидше, ніж думають регулятори. Крім того, відгук вкладниками своїх заощаджень з депозитів також не буде масовим. І нарешті, банки пропонують збільшити передбачувану надійність корпоративних і забезпечених облігацій, щоб їх можна було вважати надійними. Всі ці заходи дозволять скоротити дефіцит ліквідності американських банків удвічі, вважають в Clearing House.

Читайте також: Відплив капіталу із США в жовтні 2012 р. склав 56,7 млрд дол