ua ru

Американська AIG планує інвестувати 500 млн дол. у папери Народної страхової компанії Китаю

Страхова компанія American International Group Inc. (AIG) інвестує 500 млн дол. у папери державної Народної страхової компанії Китаю (People's Insurance Company of China). Про це повідомляє "Росія 24".

AIG є якірним інвестором, який бере участь в розміщенні акцій китайського страховика. Американська страхова компанія зобов'язалася не реалізовувати більше 25% від придбаного пакету акцій PICC протягом п'яти років без отримання згоди з боку емітента.
22 листопада починається прийом заявок на покупку акцій в рамках первинного розміщення акцій, в ході якого планується привернути до 4 млрд дол. IPO стане найбільшим у Гонконзі в 2012 р. Торги паперами компанії на Гонконзькій фондовій біржі почнуться 7 грудня. AIG з 2003 року володіє 9,9% PICC Property and Casualty Company Limited, дочірнього підприємства PICC.

Одна з найбільших страхових компаній Китаю за обсягом премій планує продати 6,898 млрд своїх нових акцій, або 16,7% від збільшеного статутного капіталу. Окрім цього, у разі сильного попиту може бути продано ще 1,035 млрд нових акцій, тобто 15% від первинного плану.

PICC планує продати 95% акцій інституційним інвесторам, а решта частини дістанеться невеликим інвесторам. Отримані кошти будуть використані для зміцнення капітальної бази в цілях підтримки зростання бізнесу.

Якщо обсяг первинного розміщення PICC складе 4 млрд дол., то таке IPO стане найбільшим в Гонконзі в поточному році, а також найбільшим розміщенням китайської компанії з моменту розміщення Сільськогосподарського банку Китаю в Гонконзі в 2010 р. в обсязі 22,1 млрд дол.

Організаторами розміщення є China International Capital, Credit Suisse, Goldman Sachs і HSBC Holdings.

Читайте також: ВВП Китаю до 2025 р. досягне 38 трлн дол., - Frost & Sullivan