AIG має намір відсудити у Bank of America 10 млрд дол

Вівторок 09 серпня 2011 04:33

Колись найбільша страхова компанія Америки AIG має намір відсудити у Bank of America 10 млрд дол., втрачених нею в результаті придбання великого пакета іпотечних деривативів. AIG вчора подала позов у Верховний суд штату Нью-Йорк з вимогою компенсації від Bank of America, передає Reuters.

Згідно з заявою позивача, ще до кризи компанія придбала у банку похідні фінансові інструменти, засновані на пулах іпотечних кредитів на суму 28 млрд дол., причому творцем активів виступав сам BofA. На думку AIG, у банку знали про свідомо низьку якість кредитів, що лягли в основу цих фінансових інструментів, однак презентували їх покупцеві як високонадійні активи, запросивши за них високу ціну.

В AIG особливо підкреслюють, що подібний позов стане далеко не останнім у своєму роді і незабаром страховик може звернутися за компенсацією збитків і до інших своїх колишніх партнерів. Примітно, що найбільшим акціонером компанії (77%) зараз виступає уряд США, витративши на порятунок AIG 182,3 млрд дол.

В Bank of America власну провину всіляко заперечують і заявляють про готовність відстоювати позицію в суді. Варто відзначити, що даний позов став вже не першим головним болем для глави банку Брайана Мойніхана, що зайняв крісло генерального директора в минулому році. Не так давно консорціум інвесторів, який включає в себе фонд BlackRock, відмовився від компенсації з боку BofA в 624 млн дол. і звернувся до суду. Акціонери вважають, що кредитна організація вводила в оману стосовно свого фінансового стану, а також взятих на озброєння практик по видачі позик.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся