Аграрна галузь України може виробляти понад 5 млн т світлих нафтопродуктів щороку, - Присяжнюк

НовиниЕкономіка    26.03.2012 - 11:54

Надлишок виробництва цукрового буряку, який виник у зв'язку з обмеженням експорту українського цукру на ринок Митного союзу, може бути використаний для виробництва біопалива. За таких умов аграрна галузь України зможе забезпечити майже половину внутрішньої потреби держави у світлих нафтопродуктах. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, передає прес-служба міністерства.

Обмеження на експорт українського цукру до країн Митного Союзу та збільшення обсягів виробництва цукрового буряку у минулому році спричинило надлишок цієї продукції. Вирішення цієї проблеми потребує розширення географії збуту та пошуку нових видів переробки, один з яких - виробництво біопалива, передає прес-служба.

"Наразі ми завершуємо перемовини з Бангладешем та іншими країнами щодо реалізації цукру. Також ми плануємо зменшити імпорт та використання цукрозамінників, оскільки це не лише шкодить цукровій галузі, а здоров'ю населення. Окрім того, одним із перспективних напрямків аграрної галузі є виробництво біопалива, у тому числі і з цукрового буряку", - зазначив міністр. Він додав: "Ми практично на 100% залежимо від імпортних світлих нафтопродуктів, щороку закуповуючи їх в обсязі понад 11 млн т. У цей же час наша аграрна галузь може дати 5 млн т світлих нафтопродуктів. Сьогодні ми разом з Міністерством палива та енергетики завершуємо роботу над законопроектом щодо обов'язкового використанню світлих нафтопродуктів та певних пільг та мотиваторів для розвитку цього напряму".

Нагадаємо, як заявив експерт з питань нафторинку, директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн, Кабмін для стабілізації цін на ринку палива може збільшити ренту на видобуток нафти або вивести з тіні близько 30% ринку нафтопродуктів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top