ru ua

Адвокат S.Group: представники "АТБ-Маркет" керують діями Дніпропетровської прокуратури

Представники найбільшої в Україні мережі супермаркетів "АТБ-Маркет" можуть мати прямий вплив на дії прокурорів прокуратури Дніпропетровської області у ході розслідування справи проти групи компаній S.Group. Про це заявив на прес-конференції керівник юридичного департаменту ТОВ "Снек-Експорт" Сергій Веснін.

"На місці поліції та антикорупційного прокурора я б поцікавився кількістю візитів, які здійснюють представники "АТБ-Маркету" в будівлі [прокуратури] на вул. Карла Маркса, 38 і Правди, 42. Вони не виходять з кабінетів прокурорів і беруть участь у розслідуванні цих справ", - заявив Веснін.

За його словами, йдеться про розслідування прокуратурою справи проти групи компаній S.Group про нібито шахрайство. ТОВ "АТБ-Маркет" звернулося в прокуратуру з відповідною заявою, оскільки вважає вимоги компаній S.Group погасити перед ними борг в 110 млн грн незаконними.

За словами адвоката компанії "Инвестком Плюс" (кредитор в рамках судового господарського спору, який безпосередньо вимагає у "АТБ" погашення боргу в110 млн грн) Руслана Капрана, вперше з такою заявою "АТБ" звернулося в прокуратуру 6 листопада 2015 року.

"Тоді у задоволенні вимог було відмовлено, оскільки прокуратура не знайшла підстав для внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Але вже через три дні, 9 листопада, на підставі тих же документів таке кримінальне провадження було відкрито, і прокуратура активно взялася за розслідування", - зазначає адвокат.

Він також додав, що після цього прокуратура почала здійснювати ряд протизаконних дій, які, на його думку, не можна трактувати інакше, як тиск на суд. Зокрема, за його словами, за день до розгляду господарського спору "АТБ" і "Инвестком Плюс" в Апеляційному суді Києва, 22 грудня прокуратура Дніпропетровської області вилучила 29 томів справи в оригіналі, чим заблокувала її розгляд.

"Лише 30 грудня були повернуті 8 томів, при цьому один з них - в копіях. При цьому заступник прокурора області Бачище заявляв, що прокуратура не перешкоджає суду в розслідуванні справи", - зазначив Капран.

Ще одним фактом тиску на суд адвокат назвав заяви заступника прокурора Дніпропетровської області Андрія Бачище про незаконність рішення, винесеного судом першої інстанції у господарському спорі.

"Це слабо кажучи некоректне висловлювання з боку працівника прокуратури такого рівня, оскільки справу ще навіть не почали розглядати в апеляційному суді. І його можна розцінювати лише як тиск на суд", - заявив Капран.

Також він зазначив, що "всупереч вимогам законодавства, зокрема, закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", прокуратура викликає на допити адвокатів у справі "АТБ" проти S. Group".

"Законодавчо прямо зазначено, що адвокат не може бути допитаний по справі, в якій він є представником. Це не можна розцінювати інакше як тиск прокуратури на захист. І всі розуміють, хто зацікавлений в таких діях прокуратури", - зазначив він.

За словами Сергія Весніна, у адвокатів компаній, які захищають інтереси S. Group в суперечках з "АТБ", є інформація про підготовку прокуратурою обшуків їх житла та житла їхніх родичів.

"Для чого можуть проводитися ці обшуки? Не вистачає якихось доказів у справі? Що потрібно підкинути, як у лихі 90-ті, щоб справа зійшлася? Закон прямо забороняє ототожнювати адвоката з його клієнтом. Завдяки злагодженим діям прокуратури та "АТБ", нас намагаються усунути від цієї справи", - заявив він.

"Ми звертаємося до Президента, голови ВР, уряду, Ради адвокатів, щоб вони втрутилися в те, що зараз відбувається в Дніпропетровську під куполом прокуратури. Офіційні особи прокуратури роблять заяву про незаконність рішень суду, що вже доведена вина, що встановлений збиток. Це фейк, непідтверджена нічим інформація. І побічно можна говорити з цих заяв, що є зацікавленість. Тому антикорупційна прокуратура повинна зацікавитися цими питаннями", - сказав Веснін.