ru ua

"Нафтогаз" розпочав комерційний видобуток нафти в Єгипті.

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" розпочала комерційний видобуток нафти у рамках реалізації проекту з освоєння концесійної ділянки Алам Ель Шавіш Іст (Alam El Shawish Еаst) на території Західної Пустелі Арабської Республіки Єгипет, йдеться у повідомленні НАК.

Цього тижня компанія здійснила реалізацію першої партії нафти, видобутої на родовищі HG східного блоку Алам Ель Шавіш відповідно до умов концесійної угоди між Арабською Республікою Єгипет (АРЄ), Єгипетською Генеральною нафтовою корпорацією (ЄГНК) та НАК "Нафтогаз України". Компанія продовжує впроваджувати заходи щодо нарощування обсягів видобутку вуглеводнів на зазначеній концесійній ділянці.

Нагадаємо, 13 грудня 2006 р. між АРЄ, ЄГНК та НАК "Нафтогаз України" було укладено концесійну угоду на проведення нафтової розвідки та експлуатації східного блоку Алам Ель Шавіш Іст (Alam El-Shawish East) у Західній Пустелі Арабської Республіки Єгипет загальною площею 994 кв. км. Згідно з умовами концесійної угоди період геологорозвідувальних робіт триватиме до 13 грудня 2011 р.

Компанія відкрила три родовища вуглеводнів на вказаному блоці. Зокрема, у процесі геологорозвідки було пробурено 8 свердловин, у тому числі 6 пошукових та 2 розвідувальні. Під час буріння виконувався повний комплекс геолого-геофізичних та промислових досліджень. На сьогоднішній день здійснюється буріння ще однієї свердловини, а на трьох з восьми пробурених свердловин проводяться роботи з випробування пластів.