55% українців не стикаються з проблемами або перешкодами в процесі отримання бізнес-візи, - експерт

Понеділок 08 серпня 2011 19:18

55% українців не стикаються з проблемами  або перешкодами в процесі отримання бізнес-візи. Такі дані були виявлені в ході нового опитування, ініційованого Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА) у червні 2011 р.

Результати опитування є дійсно прогресивними та оптимістичними. Процес отримання бізнес-візи є більш гнучким, займає менше часу та зусиль, таким чином повністю співпадає з тими зобов'язаннями, які взяла на себе Україна,, підписавши у 2007 році Угоду між Україною і ЄС про спрощену процедуру оформлення віз, - каже  виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко.

Дослідження ґрунтується на оцінках ефективності роботи візових органів ЄС за останні 5 років, наданих представниками членських компаній ЄБА, які подавали заяви на отримання бізнес-віз. В опитуванні взяли участь більше 400 учасників. Предметом дослідження стали як візові системи країн-учасниць Шенгенської Угоди, так і країн, які не є членами Шенгенської зони.

В рамках дослідження були представлені всі без виключення країни ЄС:  Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Італія, Іспанія, Нідерланди, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Німеччина, Велика Британія, Польща, Португалія, Кіпр, Румунія, Словакія, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція.

Опитування показало, що 58% респондентів не подавали більшу кількість документів, ніж було заявлено на офіційному сайті візового органу. 97% опитуваних не стикалися з проблемою зазублення або пошкодження документів, поданих в посольство/консульство.

Візові тарифи не змінювалися консульством та залишалися на рівні, зазначеному на офіційному сайті візового органу, заявили 94% респондентів. Таким чином, представництва країн-членів ЄС в Україні діють у повній відповідності до антікорупційних правил, норм та стандартів.

84% учасників опитування отримували чіткі, логічні та послідовні роз'яснення причин відмови у видачі візи. Цей результат і високий показник служать свідченням прозорості та відкритості візових органів членів ЄС в нашій країні.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся