ru ua

FAZ: у 40% біженців немає шансів на притулок в ЄС

FAZ: у 40% біженців немає шансів на притулок в ЄС Фото: біженці в Греції

Мігранти не матимуть шансів на отримання статусу біженця

За оцінками Європейської Комісії, близько 40% шукачів притулку, що прибули і прибувають до ЄС так званим "балканським маршрутом", не матимуть шансів на отримання статусу біженця. Про це повідомляє Німецька хвиля.

Зазначено, що на таку оцінку вплинули дані Агентства з охорони зовнішніх кордонів ЄС Frontex. Згідно з ними, останнім часом частка сирійців серед біженців, що прибували до Греції з Туреччини, складала 39%, порівняно з 69% у вересні торік. Натомість частка іракців зросла з 8 до 25%, афганців - із 18 до 24%. Дві останні згадані групи мають значно нижчі квоти на отримання статусу біженця, ніж сирійці.

Крім того, збільшився потік осіб із країн Північної Африки. Вихідці з цих країн переважно вважаються економічними мігрантами, тож їхні шанси на отримання притулку теж незначні.

За січень 2016 року до берегів Греції з Туреччини прибуло майже 60,5 тисяч мігрантів, що в середньому дорівнює майже двом тисячам мігрантів у день. У грудні торік добова середньостатистична кількість новоприбулих мігрантів складала близько 3,5 тисяч осіб. Рекордні показники реєструвалися у жовтні 2015 року: тоді щодня до Греції прибувало майже 7 тисяч осіб.

Нагадаємо, 6 лютого Туреччина заявила, що з міста Алеппо (Сирія), яке нині бомблять війська сирійського президента Башара Асада, рятуючи свої життя, до турецького кордону прибули 15 тисяч нових біженців.