У 2019 році "Криворіжгаз" зафіксував майже 1400 випадків крадіжок газу

Середа 04 грудня 2019 15:59
У 2019 році "Криворіжгаз" зафіксував майже 1400 випадків крадіжок газу
Ілюстративне фото (vl.104.ua)

Порушники мають заплатити понад 18 млн гривень донарахованих збитків

Протягом 11 місяців 2019 року АТ "Криворіжгаз" зафіксувало 1389 випадків несанкціонованого використання газу. З них 99 шляхом несанкціонованої врізки в систему газопостачання. Про це повідомляє прес-служба компанії.

За спожитий, але несплачений газ порушники мають заплатити понад 18 млн гривень донарахованих збитків. В середньому, за кожним фактом порушення донараховується понад 27 тис. гривень.

"В першу чергу споживачі повинні розуміти, що несанкціоноване втручання в роботу газових мереж не тільки протизаконно, але й несе загрозу життю і здоров'ю оточуючих", - зазначив головний інженер АТ "Криворіжгаз" Борис Рибка.

Крім того, був виявлений 401 факт втручання в роботу газового лічильника побутовими споживачами, донарахування склали понад 13 млн гривень. За словами прес-служби, ці нарахування не є штрафами, це донарахування за використаний раніше, але несплачений газ.

У прес-службі також зазначили, що експертизи газових лічильників споживачів проводяться з участю незалежних експертів метрології і стандартизації. Якщо втручання в роботу лічильника комісією не підтверджено, споживач не оплачує вартість експертизи. Оплата збитків за несанкціоноване використання газу і вартість експертизи лічильника здійснюється тільки при підтвердженні факту крадіжки газу.

"У грудні 2018 року НКРЕКП були внесені зміни в Кодекс ГРС. Відповідно до змін, за втручання в роботу лічильника з простроченим терміном повірки споживачу, крім вартості експертизи, доведеться сплатити збитки за несанкціоноване використання газу. Тобто незалежно від того прострочений термін повірки лічильника, порушники повинні сплатити вартість експертизи - понад 3 тис. гривень і збитки за незаконне використання газу. Розмір збитків розраховується в кожному випадку індивідуально", - йдеться в повідомленні.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся