У 2016 році "Миколаївгаз" встановить 200 будинкових приладів обліку
Про це йдеться в повідомленні прес-служби.
На виконання закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" та у рамках реалізації третього етапу програми установки лічильників газу побутовим споживачам ПАТ "Миколаївгаз" планує в 2016 році встановити близько 200 будинкових приладів обліку.
"Проект встановлення будинкових лічильників є більш раціональним, ніж облаштування будинків індивідуальними приладами обліку, оскільки дозволяє значно заощадити кошти і час на роботу. Вартість монтажу однієї будинкового приладу обліку газу становить в середньому 47 тис. гривень, в той час як вартість монтажу індивідуального лічильника близько 2,5 тис. гривень. Витрати часу як при установці будинкового, так і індивідуального лічильника, однакові - приблизно дві години. Єдине, що може зайняти трохи більше часу - це повторний пуск газу в будинок, адже представники газового господарства повинні провести діагностику герметичності внутрішньобудинкової газової системи і мати доступ у всі квартири", - коментує заступник голови правління по комерційній діяльності ПАТ "Миколаївгаз" Сергій Панков.
Процедура розрахунку за спожитий газ регулюється "Тимчасовим положенням про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку". Згідно з положенням, розрахунки за спожитий газ будуть проводитися за показаннями будинкового вузла обліку з подальшим розподілом обсягів спожитого газу між споживачами пропорційно кількості осіб, зареєстрованих у квартирі.
Відзначається, що якщо в будинках, обладнаних домовиком вузлом обліку частково встановлені квартирні лічильники газу, то для таких споживачів розрахунки будуть проводитися за їх показаннями лічильників. Для всіх інших - по розподілу показань будинкового вузла обліку (як описано вище), але з яких виключаються сумарні показання квартирних лічильників газу.
"Наявність будинкового приладу обліку газу не позбавляє споживача можливості встановити собі індивідуальний газовий лічильник. Закон це не забороняє. Але якщо газове господарство встановило будинковий лічильник за програмою, споживач зможе встановити індивідуальний прилад обліку тільки за свій рахунок", - зазначає голова правління ПАТ "Миколаївгаз" Богдан Стегній.
Згідно ЗУ "Про забезпечення комерційного обліку природного газу", до 1 січня 2018 року квартири всіх споживачів газу повинні бути повністю забезпечені приладами обліку. Це дозволить всім споживачам об'єктивно розраховуватися за реально спожитий ними об'єм газу та забезпечить раціональне і економне використання.