У 2015 році Рівненська область скоротила споживання газу на 19,1%

П'ятниця 29 січня 2016 10:15

Минулого року в Рівненській області зафіксовано значне скорочення споживання природного газу всім категоріям споживачів. Про це йдеться в повідомленні прес-служба компанії "Рівнегаз".

Так, за 12 місяців 2015 року споживачі регіону використовували 448 млн куб. м газу. Для порівняння: обсяг споживання газу споживачами Рівненській області у 2012 році склав 697,4 млн. куб. м газу, а в 2010 році 729,4 млн. куб. м.

За даними прес-служби, зменшення обсягів розподілу природного газу призвело до недоотримання ПАТ "Рівнегаз" в 2015 році близько 61 млн грн тарифних надходжень. Для компанії саме тарифна виручка є основним джерелом фінансування робіт з модернізації, обслуговування газотранспортної системи області.

"Крім тарифу на розподіл газу, що становить 86,90 копійок з одного протранспортованого кубометра, "Рівнегаз" більше джерел доходів не має, а коштів, які підприємство одержує зі свого тарифу, вистачає лише на утримання газотранспортної системи в робочому стані", - говорить перший заступник голови правління ПАТ "Рівнегаз" Віктор Осницький.

У компанії відзначають, що незважаючи на те, що тариф у 2015 році був кілька разів переглянуто НКРЕКП, він все одно в повній мірі не адаптований під ті процеси і умови, в яких доводиться працювати рівненським газовикам і це в перспективі може поставити під загрозу надійне і безаварійне газопостачання регіону.

"Єдиним виходом з цієї ситуації є коригування тарифів на транспортування природного газу у бік збільшення", - резюмували в прес-службі.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся