ru ua

"Запоріжсталь", ДСС і ЗФЗ найближчим часом дістануть доступ до шлакових відвалів, - губернатор Запорізької обл.

Запорізькі підприємства, чиї виробничі майданчики на даний момент заблоковані в Балці Середній, дістануть можливість вивозу шлаків до Балки найближчим часом. Про це заявив журналістам голова Запорізької обласної державної адміністрації (ОДА) Борис Петров, передає кореспондент РБК-Україна.

"Розпорядження прокуратури, на яке спирається Dea Roma, Ltd, забороняє вивіз шлаків із території, але не забороняє їх ввезення, і відвантаження шлаків на Балці Середній заводами скоро буде відновлено", - відзначив губернатор.

"У ході зустрічі з представниками силових структур і підприємств ми спеціально абстрагувалися від юридичних питань і зосередилися єдино на технологічних - як зробити так, щоб виробничий цикл на заводах проходив без збитку", - повідомив Б.Петров.

За його словами, обидві сторони - "Запоріжсталь", "Дніпроспецсталь" (ДСС) і "Запорізький феросплавний завод" (ЗФЗ) - з однієї, і - ТОВ Dea Roma, Ltd - з іншої, - надали значні пакети юридичних документів, що підтверджують їхні права на Балку Середню. При цьому Б.Петров відзначив, що представники Dea Roma, Ltd не з'явилися на зустріч, обмежившись письмовою заявою.

На даний момент, за словами представників заводів, шлаки складуються, порушуючи технологічний цикл, просто на території заводів.

Нагадаємо, рано вранці 28 травня міліція "в ході оперативно-розшукових заходів" оточила відвали і затримала для опиту всіх працівників й охоронців, які працюють на виробничих майданчиках Балки Середньої, транспортувавши їх за межі шлакових відвалів до Заводського РОВС Запорізької області. Після цього на спорожнілі відвали, за словами в.о. голови правління ДСС Віталія Корнієвського, зайшли 300 чоловік спортивної статури, котрі назвалися охоронною фірмою, що представляє інтереси ТОВ Dea Roma, Ltd. Це ТОВ отримало розпорядження з прокуратури Заводського району на здійснення діяльності згідно з виданої їй в 1999 році ліцензії на розробку техногенного родовища, яким оголошені, згідно з ліцензією, шлакові відвали Балки Середньої.

Балка Середня - промисловий полігон для складування відходів виробництва, розташований на території Запорізького району, загальна площа - 150 гектарів. Був запущений в експлуатацію в 1939 році. Територія шлакових відвалів поділена на чотири майданчики між чотирма підприємствами - "Запоріжсталлю", "Дніпроспецсталлю", "Запорізьким феросплавним заводом", "Запоріжкоксом". На території відвалів ведуться роботи зі складування шлаків та їх сепарації.