ua en ru

"Укрінтеренерго" не буде підписувати контракт з офшорною компанією без прямої вказівки Демчишина, - джерело

ДП "Укрінтеренерго" відмовляється підписувати контракт на поставку электроэнерии з Росії з офшорною компанією Perlisio Enterprises Limited без прямої вказівки міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина. Тим не менш, на керівництво компанії здійснюється тиск з вимогою підписати контракт. Про це повідомило джерело в "Укрінтеренерго".

За даними джерела, керівництво компанії не хоче брати на себе відповідальність за підписання договору з компанією, що має ознаки "прокладки", проте міністр також не ставить свій підпис під відповідною вказівкою на адресу "Укрінтеренерго".

"Міністр не ставить свій підпис на дорученні, тому що розуміє корупційну складову договору, а наше керівництво теж не хоче брати відповідальність за всю схему, особливо з урахуванням досвіду попередніх двох директорів, які відмовилися підписувати подібний контракт", - зазначило джерело.

За даними джерела, контракт передбачає імпорт електроенергії протягом кризового періоду, як анонсувалося раніше, а протягом усього наступного року. Також договір передбачає гарантію державних банків України в якості забезпечення оплати поставленої електроенергії.

Як повідомляли ЗМІ, кіпрські компанії - "прокладки", активно пропонують Україні імпорт російських енергоресурсів і фігурують у низці скандалів і звільнень в структурах української енергетичної галузі, пов'язані з російським бізнесменом Костянтином Григоришиним.

Зокрема, про це свідчить аналіз зв'язків, складу засновників, адреси контрагентів цих компаній, який провело видання "Наші гроші" у статті, присвяченій боротьбі за право імпортувати електроенергію та вугілля для України.

Договір на постачання електроенергії з Росії повинна підписати державна компанія "Укрінтеренерго", що забезпечує зовнішньоекономічну діяльність в сфері енергетики.

Нагадаємо, 22 грудня в. о. голови "Укрінтеренерго" призначений Валентин Рибачук у зв'язку з госпіталізацією Ігоря Романенка.