ru ua

"Укргазвидобування" заявляє про загрозу припинення своєї роботи

"Укргазвидобування" заявляє про загрозу припинення своєї роботи
ПАТ "Укргазвидобування" заявляє про загрозу зупинки своїх потужностей у зв'язку із вимушеним накопиченням продукції через неможливість її реалізації.

ПАТ "Укргазвидобування" заявляє про загрозу зупинки своїх потужностей у зв'язку із вимушеним накопиченням продукції через неможливість її реалізації. Про це йдеться в заяві підприємства, оприлюдненій на його офіційному сайті.

"Уже зараз на всіх підприємствах резервуарні парки майже повністю заповнені. Щоб уникнути вимушеної зупинки потужностей, керівництво компанії звертається до Міненерговугілля і Мінекономрозвитку з проханням сформувати або затвердити новий склад аукціонного комітету, який здійснює загальне керівництво та контроль за організацією та проведенням аукціонів з продажу скрапленого газу", - йдеться в заяві.

Як заявляють у компанії, критичною для неї є дата 11 листопада, коли має бути прийнято рішення щодо роботи аукціонного комітету.

"Якщо ситуація не стабілізується, то з 15 листопада компанія змушена буде прийняти рішення про зупинку роботи Юліївської УКПГ та переведення на інший технологічний процес Тимофіївської УПВВ, в результаті чого втрачатиметься близько 130 т СПБТ щодоби", - повідомляють в "Укргазвидобуванні".

Оскільки середня вартість 1 тонни СПБТ на останньому аукціоні складала 14 тис. 850 грн. за тонну, то збитки від недоотримання СПБТ сягнуть близько 2 млн грн на добу, пояснюють у компанії.

При цьому, йдеться у заяві, якщо тенденція з реалізацією продукції збережеться, то вже з 24 листопада "Укргазвидобування" вимушене буде зупинити роботу Яблунівського ВПГ, після чого недоотримання СПБТ збільшиться на 175 т щодоби, що складе загалом 4,53 млн грн втрат кожного дня. 30 листопада під загрозою зупинки опиниться ТЦСК Базилівщина, що призведе до зупинки видобувних промислових підприємств, які в свою чергу є основними "донорами" видобутку природного газу в Україні.

Як нагадують у компанії, 4 листопада "Укргазвидобування" змушене було скасувати раніше запланований аукціон з продажу скрапленого газу, який мав бути проведений на майданчику "Українській універсальній біржі". Причиною відміни торгів стало набуття чинності постанови Кабінету міністрів України №570, яка передбачає, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі спільно з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України повинні затвердити персональний склад аукціонного комітету з продажу сирої нафти, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу. Однак, станом на сьогодні новий комітет не сформований і не затверджений, а легітимність дій старого не підтверджено.

Нагадаємо, "Укргазвидобування" є основним газодобувним підприємством в Україні. Так, за даними Держстату, в 2013 р. в Україні було видобуто 20,4 млрд куб. м природного газу. При цьому "Укргазвидобування" видобула близько 15 млрд куб. м газу.