"Удар" розкритикував податкові ініціативи уряду

В уряду сьогодні немає "пакету економічних і податкових реформ", а є окремі ініціативи, не відпрацьовані з експертами, неузгоджені з суспільством. Про це заявила народний депутат від фракції "Удар", перший заступник голови Комітету Верховної Ради з податкової і митної політики парламенту Оксана Продан, звинувативши уряд у "азаровських" методах боротьби з малим і середнім бізнесом.

"Документ, який презентував прем'єр на засіданні Кабінету міністрів, потребує серйозного доопрацювання. І те, що хочуть представити як реформаторські ідеї, є дуже спірним", - зазначила вона.

Зокрема, нардеп розкритикувала ідею уряду зобов'язати роботодавців платити співробітникам не менше двох мінімальних зарплат.
"Уряд декларує, що ставка єдиного соціального внеску буде знижена до 15%. Це не може не подобатися виборцям. Але при цьому "забувають" вказати, що одночасно роботодавців зобов'яжуть виплачувати не менше двох мінімальних заробітних плат. Тобто база оподаткування збільшиться вдвічі не тільки для єдиного соціального внеску, ставка якого знижується, але і для податку з доходів фізичних осіб, розмір якого не змінюється. Таким чином, для багатьох платників податків навантаження на зарплату не зменшиться, а збільшиться. Саме тому експерти і суспільство не дозволили провести цю "реформу" попередньому складу уряду, в якому його пропонував колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко", - нагадала вона.

Але найбільшу критику народного депутата викликала норма про ускладнення роботи підприємств, що працюють на звичайній системі, з приватними підприємцями та іншими платниками єдиного податку.

"Останнім "ноу-хау", який побачили експерти в черговій частині законопроекту - це обмеження можливостей роботи малого бізнесу з іншими компаніями. І це теж не ново для бізнесу, цю норму двічі намагався ввести Азаров, у 2010 і 2012 роках, але не зміг через активне протистояння суспільства. Так що, коли суспільство зайнято боротьбою з зовнішнім ворогом, його будуть атакувати з тилу?" - задає Продан питання уряду.

Також нардеп висловила обурення ультимативною тоном прем'єр-міністра щодо прийняття його податкових ініціатив.

"Такі ідеї не можуть прийматися без попереднього обговорення з експертами, об'єднаннями бізнесу і, нарешті, згідно з регламентом ВРУ. А їх обговорення, як я показала вище, відкриє їх справжню суть. Мабуть, тому ми й чуємо ультиматуми. Прем'єр-міністр розуміє, наскільки мало шансів у прийняття цього документа і намагається діяти на випередження, закріпивши за собою імідж реформатора", - заявила Продан.

Нагадаємо, раніше урядову концепцію податкової реформи і відповідний законопроект розкритикували іноземні інвестори, зокрема, Європейська бізнес-асоціація та Американська торгова палата, що об'єднують понад 1500 українських та іноземних компаній.

Нагадаємо, проект концепції реформування податкової системи і зареєстрований вчора законопроект №5079 пропонують ввести дифференциированную систему ставок податку на доходи фізосіб (чим більше зарплата, тим вище ставка податку) та зобов'язати роботодавців виплачувати співробітникам не менше 2 мінімальних зарплат. Також концепція передбачає введення додаткового 5%-ного акцизу на роздрібну торгівлю паливом, пивом, тютюнової та алкогольної продукцією. Крім того, автори концепції пропонують уніфікувати податок на житлову нерухомість (повинні будуть платити всі незалежно від метражу і місцезнаходження об'єкта - 2% від мінімальної зарплати - зараз це 24,36 грн), а також ввести аналогічну оподаткування комерційної нерухомості.

Також для компаній, які працюють на звичайній системі оподаткування, стане менш вигідно купувати товари, роботи і послуги у малих підприємств і приватних підприємців, оскільки в такому разі їх оподатковуваного фінансових результат буде збільшуватися на 50% від суми покупки. При цьому аграріїв "заженуть" на єдиний податок, а для малих підприємств (IV група) зменшують ставку єдиного податку на 1%.

При цьому уряд планує скасувати туристичний збір, збір за паркування, збір на розвиток виноградарства і хмелярства та ряд інших малозначних зборів і податків.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся