ru ua

"Сумихімпром" доведений до банкрутства особами, підконтрольними Фірташу, - експерт

Відсутність належної реакції органів Міністерства юстиції України на факти, які свідчать про доведення до банкрутства найбільшого виробника хімічної продукції України ПАТ "Сумихімпром", грає на руку Дмитру Фірташу, представники якого управляють підприємством в процедурі санації без урахування інтересів держави, що володіє майже 100% акцій сумського хімічного концерну. Так член громадської робочої групи з вирішення проблемних питань титанової галузі України Олександр Щербань прокоментував інформацію про те, що головне управління юстиції у Сумській обл. не виявило ознак доведення "Сумихімпром" до банкрутства в результаті перевірки, проведеної на вимогу Фонду державного майна України (ФДМ).

"Органи прокуратури виявили факти продажу продукції "Сумихімпром" за ціною нижче собівартості посадовими особами підприємства, основними з яких на момент вчинення цих угод були керуючий санацією підприємства В. Лазакович та розпорядник майна Р. Марченко. Розслідуються кримінальні справи, предметом яких є такі операції на суму, що перевищує 135 млн грн", - зазначив Щербань.

За його словами, одним з бенефіціарів операцій, які завдали шкоди "Сумихімпрому", є підконтрольна Фірташу компанія "Синтез-Ресурс", яка входить в комітет кредиторів сумського виробника хімічної і титанової продукції.

"Такі ж операції, тільки в ще більших масштабах відбувалися і перед порушенням справи про банкрутство. З підприємства просто викачували гроші. Практично половина всієї заборгованості "Сумихімпрому" сконцентрована структурами Фірташа і Льовочкіна, які у повному складі увійшли в комітет кредиторів і управляють підприємством. Незрозуміло, які ще потрібні факти органам юстиції для того, щоб визнати очевидне - "Сумихімпром" навмисно доведений до банкрутства особами, підконтрольними Фірташу. Для тих, хто відстоює інтереси держави, ситуація більш ніж зрозуміла. З жалем змушений констатувати - діяльність органів Міністерства юстиції в Сумській обл. суперечить і шкодить інтересам держави" - підкреслив Щербань.