ua ru

"Сильна Україна" розробила пам'ятку для переселенців, які бажають взяти участь у виборах

Політична партія Сергія Тігіпка "Сильна Україна" представила проект "Голос на виборах - право кожного", покликаний допомогти вимушеним переселенцям із зони АТО взяти участь в дострокових виборах у Верховну Раду 26 октября.Проект презентувала заступник керівника партії Світлана Фабрикант.

Вона підкреслила, що кожен переселенець, який хоче проголосувати на виборах, має право це зробити в тому регіоні країни, де він зараз знаходиться.

"Йдеться про те, щоб усі люди із зони АТО, які вимушено опинилися сьогодні в інших регіонах країни, мали можливість бути почутими, проголосувати на виборах. Вони повинні відчувати себе повноцінними громадянами України, мати можливість здійснити громадянський обов'язок", - зазначила Фабрикант.

Вона підкреслила, що для вимушених переселенців, які хочуть взяти участь у виборах, "Сильною Україною" була розроблена спеціальна пам'ятка:

1. На сайті ЦВК у розділі "Державний реєстр виборців", в окружній чи дільничної комісії необхідно дізнатися адресу та телефони відділу ведення державного реєстру виборців.

2. Попередньо телефоном уточнити інформацію про час роботи відділу і про те, які саме потрібні документи, що підтверджують фактичне перебування переселенця за місцем голосування та статус переселенця.

Такими документами можуть бути:

- Довідки з місця тимчасового проживання (наприклад, видані ЖЕКом) або з місця роботи, навчання, із соціальних служб - про постановку на облік,

- Проїзні документи,

- Договір оренди житла та інші.

3. Не пізніше, ніж за п'ять днів до голосування (до 20 жовтня 2014 включно) необхідно відвідати відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем Вашого нинішнього проживання і подати там:

- Заяву;

- Паспорт та його ксерокопію;

- Будь-який документ, що підтверджує фактичне перебування за місцем голосування.

Потім орган Державного реєстру виборців розглядає заяву виборця із зони АТО і в автоматичному режимі включає в список виборців по заявленій ділянці для голосування.

4. 24-25 жовтня необхідно звернутися до дільничної комісії і перевірити свої дані у списку виборців.

5. У день голосування, 26 жовтня 2014 року, потрібно відвідати виборчу дільницю і проголосувати.

Для отримання правової та консультаційної допомоги, можна звернутися на Гарячу лінію Партії Сергія Тігіпка "Сильна Україна" 0800300393

Всю інформацію про проект «Голос на виборах - право кожного» можна отримати на сторінці партії "Сильна Україна".