ua ru

"Сбербанк России" готов надати кредит для спорудження енергоблоків Хмельницької АЕС

ВАТ "Сбербанк России" підтвердив свою готовність надати кредит на користь ДП НАЕК "Енергоатом" для спорудження енергоблоків №3, 4 Хмельницької АЕС. Про це повідомляє прес-служба ДП НАЕК "Енергоатом".
Кошти необхідні для фінансування першочергових контрактів на розроблення технічного проекту реакторної установки типу ВВЕР-1000 (проект В-392) та на постачання основного обладнання реакторної установки, яке має довготривалий строк виготовлення.
Принциповою умовою російської сторони для надання вказаного кредиту є отримання державних гарантій для забезпечення повного виконання відповідних боргових зобов'язань.
В даний момент фахівці "Енергоатому" і "Атомстройэкспорту" (Росія) завершують процес узгодження проекту "Технічні вимоги до технічного завдання на розробку технічного проекту реакторних установок типу ВВЕР-1000 проекту В-392 і постачання обладнання реакторних установок для енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС".
Наступним підготовчим етапом до спорудження нових блоків Хмельницької АЕС є підготовка контрактної угоди на розробку технічного проекту реакторної установки типу ВВЕР-1000.
Нагадаємо, 12 січня Верховна Рада України (ВР) ухвалила проект закону "Про ратифікацію угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про співробітництво в будівництві енергоблоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС".