ua en ru

"Нафтогаз" надасть газ ОПЗ за умови, якщо потім отримає компенсацію обсягів газу, - Яценюк

НАК "Нафтогаз України" надасть газ Одеському припортовому заводу за умови, якщо потім отримає компенсацію обсягів газу.

НАК "Нафтогаз України" надасть газ Одеському припортовому заводу за умови, якщо потім отримає компенсацію обсягів газу. Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк сьогодні під час засідання Кабінету міністрів України, передає кореспондент РБК-Україна.

"Уряд прийняв рішення щодо запровадження лімітів і обмеження споживання газу суб'єктами хімічної промисловості. Я мав вранці розмову з директором Одеського припортового заводу.... В Одеського припортового заводу є контракт з нашими угорськими колегами. Зараз в силу різних причин Угорщина призупинила постачання газу на територію України, в тому числі для потреб ОПЗ. "Нафтогаз" надає дозвіл будь-яким компаніям укласти угоди на придбання природного газу і НАК "Нафтогаз" забезпечить транспортування цього газу по імпортним поставках будь-яким суб'єктам підприємницької діяльності , в тому числі для хімічних компаній. Ми сподіваємось, що наші західні партнери відновлять постачання", - заявив Яценюк.

"Зараз делегація ОПЗ знаходиться в Угорщині, і для того, що не зірвати виробництво, "Нафтогаз" підтримає ОПЗ, в тому випадку, якщо ми в подальшому отримаємо компенсацію обсягів газу, які ми поставили на хімічні заводи. Для нас основне завдання - пройти зиму, і якщо вибір буде стояти між тим: обігріти країну чи забезпечити додаткові обсяги виробництва на хімічних заводах, то чітко заявляю, що наш вибір - обігріти країну", - сказав Яценюк.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2014 р. Кабмін заборонив виробникам міндобрив використовувати газ українського видобутку та газ із підземних сховищ (ПСГ).

Також 23 вересня 2014 р. Яценюк на розширеному засіданні Кабміну запевнив, що уряд і "Нафтогаз України" готова забезпечити транзит газу для промислових підприємств, якщо вони зможуть підписати контракти на постачання газу на самостійних засадах.