ua ru

"Нафтогаз" на поточний день закачав в газосховища 15,5 млрд куб. м газу

НАК "Нафтогаз України" на поточний день закачав в газосховища 15,5 млрд куб. м газу. Про це на форумі "Паливно-енергетичний комплекс: Сьогодення та майбутнє" заявив заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун, передає кореспондент РБК-Україна.

НАК "Нафтогаз України" на поточний день закачав в газосховища 15,5 млрд куб. м газу. Про це на форумі "Паливно-енергетичний комплекс: Сьогодення та майбутнє" заявив заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун, передає кореспондент РБК-Україна.

"На даний момент закачано в межах 15,5 млрд куб. м газу... Ми 150-160 млн куб. м закачуємо кожну добу газпромівського газу", - зазначив Чупрун.

Зазначимо, що 20 вересня голова правління НАК "Нафтогаз" Євген Бакулін заявив, що Україна закачала в ПСГ 15 млрд куб. м газу.

"Ми думаємо, близько 4 млрд куб. м (було закачано в серпні) - це сумарно з власною закачкою... У наших підземних сховищах для нормального проходження газу повинно бути в районі 17-19 млрд (куб. м) і в залежності від тих стабільних поставок, які будуть планувати інші компанії. Якщо в них будуть довгострокові кредити, чим більше цих довгострокових договорів, чим будуть більші об'єми по довгострокових договорах, тим менше нам треба буде закачувати газу до підземних сховищ, якщо ми будемо точно впевнені. А якщо компанії сьогодні працюють на спотовому ринку, беруть поки дешевий газ, то раптом завтра ціна на спотовому ринку буде вищою від нашої, то вони перестануть постачати і почнуть брати наш газ, а у нас мають бути запаси. Тому поки в нас нема стабільності на внутрішньому ринку і чіткого розуміння по довгострокових контрактах альтернативних постачальників, тому про всяк випадок перестраховуємось", - розповів Бакулін.

Нагадаємо, сьогодні глава "Нафтогазу" повідомив, що Україна у 2013 р. закупить 25 млрд куб. м російського газу. У 2014 р. Київ планує закупити у "Газпрому" не більше 18 млрд куб. м газу і вже відправив заявку на закупівлю.

Як повідомили в Міністерстві доходів і зборів, Україна в січні-серпні 2013 р. імпортувала газу у грошовому вираженні на загальну суму 6,45 млрд дол. Зокрема, імпорт природного газу у грошовому вираженні в серпні склав 0,974 млрд дол. При цьому імпорт газу з Росії за 8 місяців зменшився на 6,1 млрд куб. м (29%) - до 15,3 млрд куб. м, із Європи ж було імпортовано 1,1 млрд куб. м природного газу, повідомили в "Укртрансгазі".

Зазначимо, що середньорічна ціна на газ для України у 2013 р. складає 407 дол. за тис. куб. м.

Основним імпортером газу для України є Росія. У РФ у 2012 р. було закуплено 32,87 млрд куб. м на 14 млрд дол., тобто по 426 дол. за 1 тис. куб. м. Україна планує у 2013 р. зменшити закупівлю газу у Росії до 18-20 млрд куб. м. У довгострокових планах України - скоротити закупівлю газу в Росії до 10 млрд куб. м на рік.