ru ua

"Нафтогаз" і німецька Ferrostaаl підписали меморандум щодо модернізації обладнання магістрального газопроводу "Союз"

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та Ferrostaаl Industrieanlagen GmbH (Німеччина) сьогодні, 2 липня 2012 р., підписали меморандум про взаєморозуміння стосовно модернізації обладнання на газокомпресорній станції Бар (Вінницька область) магістрального газопроводу "Союз". Підписання відбулося у центральному офісі компанії за участю заступника голови правління "Нафтогаз України" Вадима Чупруна та управляючого директора компанії Ferrostaаl Марка Ноймана. повідомляє прес-служба "Нафтогазу".

Метою зазначеного проекту реконструкції є продовження терміну експлуатації газових турбін та газових компресорів станції на наступні 15 років, зниження обсягів споживання паливного газу газовими турбінами приблизно на 28% при повному навантаженні обладнання, та підвищення коефіцієнту корисної дії газових компресорів.

Після підписання меморандуму, заступник голови правління "Нафтогаз України" Вадим Чупрун зазначив: "Компанія постійно працює над проектами з реконструкції української газотранспортної системи. Минулого року ми розпочали роботи на газопроводі "Уренгой-Помари-Ужгород", сьогодні ми разом з німецькою компанією Ferrostaаl починаємо пілотний проект реконструкції газоперекачувального обладнання газопроводу "Союз". Ми з усією відповідальністю ставимося до забезпечення надійності і безпечності роботи українських газотранспортних комплексів, оскільки зараз стало зрозумілим, що серед усіх існуючих варіантів постачання природного газу до Європи, українська ГТС є найбільш економічно вигідною".

Зі свого боку, управляючий директор компанії Ferrostaаl Марк Нойман наголосив, що технічні спеціалісти німецької компанії почнуть роботу одразу після підписання Меморандуму, а також назвав цей проект вигідним для обох сторін.

Нагадаємо, у 2011 р. Україна імпортувала 44 млрд 801 млн 404,2 тис. куб. м. газу, що на 22,43% більше обсягу 2010 р. У вартісному виразі імпорт газу в 2011 р. виріс на 49,5% - до 14 млрд 046 млн 027,6 тис. дол. У I кв. 2012 р. Україна скоротила імпорт газу на 24,2% - до 3,5 млрд дол.

Магістральний газопровід "Союз" (Оренбург-Держкордон) побудований у 1975-78 рр. спільно з Болгарією, Угорщиною, НДР, Польщею та Чехословаччиною. Проектна потужність газопроводу 26 млрд куб. м на рік, проектний тиск 7,5 Мпа; довжина по території України - 1 тис. 568,5 км. На газопроводі розташовано12 компресорних станцій. Компресорна станція Бар газопроводу "Союз" була введена в експлуатацію у 1979 р, має 7 газоперекачувальних агрегатів загальною потужністю 70 тис. кВт.